C Programlama ve Merak Edilen Detaylar

C programlama dilinin birçok farklı mecrada nasıl ortaya çıktığı bilinmektedir. Bu bilgide C programlama dilinde Bell laboratuvarlarında, Ken Thompson ve Dennis Ritchie tarafından UNIX İşletim Sistemi’ni geliştirebilmek için B dilinden türetilen bir yapısal programlama dili olduğu belirtiliyor.
Bu haber 2017-07-14 14:38:57 eklenmiş ve 2222 kez görüntülenmiştir.

C programlama dili yazılım mühendisleri, herhangi bir proje için bir yazılım dilini seçmek zorunda kaldıklarında; hangi programlama dilini kullanarak bahsi geçen projeyi en etkin ve en hızlı bir şekilde sonlandırabildiklerini düşünürler. Ancak bu sorunun cevabına ulaşmak her zaman kolay olmaz. Programlama dillerinin fazla olması, durumun zorlaşmasına etki ettiği gibi bu zorluğa etki eden diğer bir özellik ise her programlama dilinin sunduğu standart kütüphanenin farklı olmasının da etkisi oldukça fazladır. Günümüzdeki iş uygulamalarının birden fazla platformu desteklemek zorunda kalması da bilinen bilgiler arasında yer almaktadır. Seçilecek uygulama geliştirme ortamının önemi de burada ortaya çıkmıştır.

 

İnternetin iş dünyasının önemli bir parçası haline gelmesi ile beraber uygulamalardan beklenen performanslar da alınmaya başlanmıştır. İnternet ortamında bulunan ve dağıtık yapıda çalışabilen çok yönlü bir uygulama geliştirmek eski yöntemlere imkansız değildir ancak yine de çok fazla zaman ve insan gücü gerektirmektedir. Bu zorlukların üstesinden gelmek isteyenler ise hem ihtiyaca hem de isteklere bağlı bir şekilde programlama dilleri de doğal gelişim içerisinde girmiştir. Bununla beraber son yıllar içerisinde iş ve kişisel uygulama geliştiricileri tarafından sıklıkla söylenen C programlama dili ve diğer dillerle olan ilişkisi de oluşturulacaktır. C# programlama dili, yıllardır kullanılan C, C++ ve JAVA dillerinin temelleri üzerine kurulmuş bir dildir. C programlama dili, düşüncelerin makineye yaptırma isteğinin bir sonucu olarak programlama dilleri arasındaki yerini almıştır.

 

Bilgisayarların anladığı gibi konuşabilmek insanlar için oldukça zor bir iştir. Bu nedenle sürekli olarak bilgisayarların daha iyi anlaşılır hale gelmesi için farklı programlama sistemleri ortaya çıkmıştır ve bunlardan bir tanesi de c programlama sistemidir. Makine komutları sayesinde bilgisayarlar daha etkili bir şekilde kullanılabilmektedir. Bilgisayarların insan ihtiyaçlarına hızlı ve istenildiği gibi cevap verebilmesi için onların programlanması gerekiyordu, bu da program dillerinin ortaya çıkmasının temel nedeni olarak bilinmektedir. C programlama dili de, bilgisayarların insan ihtiyaçlarına daha sağlıklı cevap verebilmesi için ortaya çıkmıştır.

 

C Programlama Hakkında

 

Bilgi: C programlama

Web: https://www.asereo.com/c-programlama-vs-php/

E-mail: info@asereo.com

 

 

 


ETİKETLER : c programlama programlama
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Site Tanıtımları haberleri

Spor

Yazarlar

Magazin

En çok okunanlar

E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Geliştirilebilir
İdare Eder
Kötü
Güzel

© Copyright 2021 Teknobanka.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır. | Dijital Ajans
Marka Haberleri
Apple
Samsung
Sony
HTC
Nokia
Akıllı Telefonlar
iPhone 6
Galaxy S6
Galaxy S6 Edge
Xperia Z4
Sosyal Medya
Facebook
Twitter
Instagram
Google Youtube
Skype
İşletim Sistemi
Google Android
Apple iOS
Microsoft Windows Phone
Diğer
ikaz yeleği
jeneratör
jeneratör