Boy Uzatmak İçin Neler Yapılmalıdır?

Boyundan şikayetçi olanlar doğal yöntemler sayesinde boylarının biraz daha uzamasını sağlayabilirler.
Bu haber 2017-05-25 13:59:32 eklenmiş ve 2252 kez görüntülenmiştir.

Bugün pek çok kişi, boyunun yeterince uzun olmadığını düşünmekte ve bu konuda neler yapabileceğini araştırmaktadır. Bu konu hakkında doğru bir bilgi sahibi olmak isteyenler içinse aslında bazı doğal boy uzatma teknikleri ile isteyen herkesin bir miktar da olsa uzama imkânı olduğu söylenebilmektedir. 

 

Boy Uzatmak İçin Neler Yapılmalıdır?  

 

Doğal boy uzatma teknikleri arasında yer alan bazı egzersizler, doğru şekilde ve düzenli olarak uygulanmaları halinde gerçekten de kişilerin boylarının uzamasına yardımcı olabilmektedir. Omurgayı esnetmek ve uzatmak üzerine kurulu hareketlerden ibaret olan bu yöntemlerde en çok asılı durma, gerilme ya da yüzme egzersizlerinden yararlanılabilmektedir. 

Yüzme egzersizi, bugün hem denizde hem de havuzlarda gerçekleştirilebilmekte ve bu sayede özellikle ergenlik çağındaki çocukların gözle fark edilebilecek şekilde uzamalarına imkan verebilmektedir. İstenen her anda yapılabilecek olan yüzme egzersizi düzenli şekilde tekrar edilmesi halinde beklenenin de üzerinde olumlu sonuçlar verebilmektedir. 

Doğal boy uzatma teknikleri içerisinde bulunan gerilme egzersizleri ise genel olarak kobra tekniği şeklinde de bilinmektedir. Bu hareketi yapmak isteyen kişiler ilk olarak yüz üstü yere uzanmalı ve daha sonra avuç içlerini yere basarak belden yukarısını havaya kaldırmalı ve bu esnada başlarını da olabildiğince geriye itmelidir. Ters kambur olarak da nitelendirilen bu hareket 4 set halinde uygulanmalı ve her set en az 5-30 saniye arasında olmalıdır. 

 

Doğal boy uzatma tekniklerinde adı geçen bir diğer harekete ise süper kobra ismi verilmektedir. Bu harekette ise yine aynı yüz üstü pozisyona geçilmelidir. Daha sonra da bel olabildiğince havaya kaldırılarak dışa doğru kambur yapılmalı ve adeta bir köprü vaziyetinde beklenmelidir. Hareketin yine 4-5 set olacak şekilde 5-30 saniye boyunca devam ettirilmesi gereklidir. 

Kobra ve süper kobra hareketlerinin düzenli olarak yapılması zamanla omurganın esnemesine destek olmakta ve bu sayede kişilerin boylarının uzamasına imkan vermektedir. 

 

Tüm bunların dışında kalan asılma hareketi ise genellikle boyu aşan yüksek bir nesneye iki el ile birden tutunarak havada beklemek üzerine kuruludur. Doğal boy uzatma tekniklerinde ayrıca beslenmenin öneminden de bahsedilebilmektedir. Buna göre boy uzamasına ve kemik gelişimine yardımcı olan D vitamini ya da kalsiyum gibi vitamin ve minerallerle bezeli bir beslenme biçimi, özellikle gençlik çağlarında çocukların boylarının maksimum ölçüde uzayabilmesine imkan verecektir. 

 

Site Bilgileri

Konu: Basketbol

Webhttps://www.basketbol4.com/dogal-boy-uzatma-boy-uzatma-yontemleri.html/


 

 


ETİKETLER : doğal boy uzatma teknikleri doğal boy uzatma
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Site Tanıtımları haberleri

Spor

Yazarlar

Magazin

En çok okunanlar

E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Geliştirilebilir
İdare Eder
Kötü
Güzel

© Copyright 2021 Teknobanka.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır. | Dijital Ajans
Marka Haberleri
Apple
Samsung
Sony
HTC
Nokia
Akıllı Telefonlar
iPhone 6
Galaxy S6
Galaxy S6 Edge
Xperia Z4
Sosyal Medya
Facebook
Twitter
Instagram
Google Youtube
Skype
İşletim Sistemi
Google Android
Apple iOS
Microsoft Windows Phone
Diğer
ikaz yeleği
jeneratör
jeneratör