Türkiye'nin 5G Teknolojisine Geçmesi İçin Ne Gerekiyor?

4,5G teknolojisine geçilmesinin ardından kısa süre sonra gündeme gelen 5G teknolojisinin Türkiye'de etkin bir şekilde kullanılabilmesi için ne gerekiyor?
Bu haber 2017-02-15 10:40:55 eklenmiş ve 701 kez görüntülenmiştir.

Serbest Telekominikasyon İşletmeleri Derneği, son günlerde Türkiye gündeminde olan 5G teknolojileri ve 4,5G'den 5G'ye geçiş süreci konusunda bazı açıklamalarda bulundu. TELKODER, GSM baz istasyonlarının fiber internet kablolarıyla birbirine bağlı olduğunu ve milyonlarca GSM hattının bu biçimde çalıştığını söyledi. 

Türkiye'deki önemli engeller nedeniyle henüz %100 güçlü bir 4,5G altyapısının olmadığını söyleyen TELKODER, 2020 yılı için planlanan 5G'ye geçiş sürecinin çok iyi bir biçimde planlanması gerektiği konusuna vurgu yaptı. 

TELKODER Başkanı Yusuf Ata Arıak, 5G teknoloji hakkında 5G telekomünikasyon sektörü ve Türkiye’nin geleceği için kritik öneme sahip. 5G teknolojilerinin yerelleşmesi yönündeki değerli çalışmalar kadar Fiber altyapı kurulumunun da bir milli mesele olarak algılanması gerekiyor. Bugün gelinen noktada yasalarla belirlenmiş tesis paylaşımı kuralları uygulanmıyor, İstanbul Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere yerel yönetimler işletmecilerin fiber yatırımlarını engelliyor. Türkiye’nin önünü tıkayan gücünü azaltan bu uygulamaların bir an önce önüne geçilmesi gerekiyor. Hükümetimiz daha güçlü bir Türkiye için yüzde yüz güçlü bir fiber altyapı için beklenen mevzuat değişikliklerini bir an önce hayata geçirmelidir” dedi.ETİKETLER : 5G 5G\'ye geçiş
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer İnternet haberleri

Spor

Yazarlar

Magazin

En çok okunanlar

E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Geliştirilebilir
İdare Eder
Kötü
Güzel

© Copyright 2020 Teknobanka.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır. | Dijital Ajans
Marka Haberleri
Apple
Samsung
Sony
HTC
Nokia
Akıllı Telefonlar
iPhone 6
Galaxy S6
Galaxy S6 Edge
Xperia Z4
Sosyal Medya
Facebook
Twitter
Instagram
Google Youtube
Skype
İşletim Sistemi
Google Android
Apple iOS
Microsoft Windows Phone
Diğer
ikaz yeleği
jeneratör
jeneratör