Whey Protein Tozu Nasıl Kullanılır?

Özellikle fitness ile ilgilenen insanlar tarafından bilinen protein tozları, vücudun gıdalardan alamadığı proteinin tamamlanmasını sağlar.
Bu haber 2017-01-18 11:44:58 eklenmiş ve 744 kez görüntülenmiştir.

Fitness ile ilgilenen insanların yakından takip ettiği konular arasında protein tozları gelmektedir. Gıda takviyesi olarak bilinen ve kas yapılmasına büyük katkı sağlayan protein tozları arasından en çok bilinen ise whey protein tozudur. Protein tozları inek sütünden üretilmektedir. Whey protein tozunun ise %80 oranı casein ve %20’lik oranı da whey proteindir. Bu markanın çok fazla kullanılması ve bilinmesinin en büyük nedenleri arasında whey protein tozunun aminoasit açısından çok zengin olmasıdır.

Öncelikle başta whey olmak üzere tüm protein tozlarını sağlık açısından sorunu olan insanlar kullanamaz. Bu konuda doktora danışılması gerekir. Ancak bunların dışında isteyen ve ihtiyaç duyan herkes whey protein tozunu kullanabilir. Özellikle spor yapan insanların bu tür ürünlere ilgisinin artması da ihtiyaçlarının artmasından dolayıdır. Doğal beslenme yönüyle protein açığını kapatamayanlar protein tozlarından yardım almaktadır.

Spor yapanların akıllarında bazı soru işaretleri mevcuttur. Bunların başında da protein tozu kullanılmasının zorunlu olup olmadığı gelir. Whey protein tozu gibi diğer protein tozları da yalnızca bir gıda takviyesidir. Bu nedenle kullanım zorunluluğu yoktur, yalnızca ihtiyaç duyulması halinde kullanılabilir. Whey protein tozu kullanmak istemeyenler için protein oranı yüksek besinler tüketilmesi önerilmektedir. Bunlar arasında yumurta veya lor gibi peynir çeşitleri gelmektedir.Erotik shop.

 

Whey Protein Tozunun Avantajı Nedir?

 

Whey proteinin en büyük avantajı toz formunda olmasıdır. Böylece protein tozunun saklanması, taşınması ve kullanımı oldukça kolay bir hal alır. Günümüzdeki yaşam koşullarında yiyeceklerin tamamından protein ihtiyacını karşılamanın mümkünatı yoktur. Ayrıca spor salonlarına yumurta götürülmesi veya orada yumurta pişirilmesi gibi bir durum da söz konusu değildir. Bu nedenle doğal koşullarda tamamlanamayan ihtiyaçlar, protein tozu yardımı ile tamamlanabilmektedir.

Spordan sonra protein tozu takviyesi almak gelişimi hızlandırmaktadır. Ayrıca whey protein tozu işlenmiş olmasından dolayı vücut tarafından kısa süre içerisinde kullanılmaktadır. Ayrıca bu protein tozu markasının veya diğerlerinin sağlıklı olup olmadığı konusunda birçok endişe vardır. Uzmanlar, whey protein tozunun alkol veya abur cubur gibi yiyeceklerden daha fazla zararlı olmadığını belirtmiştir. Sağlıklı bir gıda takviyesi olarak bilinen bu ürünün sağlığa zararına rastlanmamıştır. Ancak bunun yanında bazı tüketiciler sindirim rahatsızlıklarından şikayet etmiştir. Bu şikayetler arasında gaz, şişkinlik, yorgunluk, baş ağrısı ve kramplar vardır. Whey ile ilgili bu durumların kişilerin kendilerinden kaynaklı olan sıradan bir gıda toleranssızlığı olduğu düşünülmektedir.

 

Ne Kadar Kullanılmalıdır?

 

İnsanların bilimsel olarak, kas geliştirme çalışmaları yapan bir kişi vücut ağırlığının kilosu başına 1,35 gram protein almalıdır. Sağlıklı bir vücut geliştirme için bu durum idealdir. Eğer spor yapmıyorsa da bu 0,90 grama düşmektedir. Ancak bu  miktar protein tozundan karşılanması gereken miktar değildir. Bu, alınması gereken toplam miktardır. Gıdalarla alınan proteinin ardından kalan açığı kapatmak için protein tozu kullanılabilir.Erotik shop için tıklayınız.

 

Whey protein tozu ne zaman kullanılır?

 

Bu gıda takviyesinin en verimli olan zamanlarda kullanılması gerekmektedir. Bunlar da şu şekildedir:

-          Sabah kahvaltısından önce veya esnasında

-          Gün içerisinde ara öğünde

-          Antrenmandan önce

-          Antrenman esnasında

-          Antrenmandan sonra

-          Uyumadan önce

 

 

 Protein Tozu Nereden Alınabilir?

 

İnternet üzerinden protein tozu siparişi vermek çok daha uyguna gelmektedir. Bunun için de önerilen satış platformları arasında yer alan sitenin bilgileri aşağıda mevcuttur.

Site: https://www.proteintozu.com.tr/

İçerik: protein tozu

Adres:  Bağcılar Caddesi No:10 Bağcılar / İSTANBUL

Telefon: 0507 761 28 55

E-posta: bilgi@proteintozu.com.tr


ETİKETLER : whey protein protein tozu en iyi protein tozları
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Site Tanıtımları haberleri

Spor

Yazarlar

Magazin

E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Geliştirilebilir
İdare Eder
Kötü
Güzel

© Copyright 2018 Teknobanka.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır. | Dijital Ajans |
Marka Haberleri
Apple
Samsung
Sony
HTC
Nokia
Akıllı Telefonlar
iPhone 6
Galaxy S6
Galaxy S6 Edge
Xperia Z4
Sosyal Medya
Facebook
Twitter
Instagram
Google Youtube
Skype
İşletim Sistemi
Google Android
Apple iOS
Microsoft Windows Phone
Diğer
ikaz yeleği
jeneratör
jeneratör