Kalıcı Makyaj Nedir ve Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Kalıcı makyaj, günlük hayatı kolaylaştırırken yanlış uygulandığında da sağlık açısından ciddi tehditler oluşturan bir uygulamadır. Bu nedenle bu tür makyajların konu hakkında yeterli bilgi ve eğitimi mevcut olan kişilere güvenmek gerekir.
Bu haber 2016-12-29 15:18:31 eklenmiş ve 686 kez görüntülenmiştir.

Makyaj yapmak, kadınlar için günlük bir gereklilik olarak görülmektedir. Her zaman doğal olmanın sağlıklı olduğu söylenmektedir, ancak küçük dokunuşlarla kendisini daha iyi hisseden kadınların makyaj uygulamalarından geri kalmasında bir gereklilik yoktur. Özellikle cilde zarar vermeyen makyaj malzemeleri kullanması veya kalıcı makyaj yaptırırken hijyenik ve kaliteli ortamlarda makyaj yaptırması halinde herhangi bir zararı yoktur. Günlük makyajın düzgün bir şekilde temizlenmesi ve tüm bakımların aksatılmadan yapılması, ciltte oluşabilecek zararların engellenmesini sağlar. Ancak kadınlar bazı işlemleri her gün tekrarlamaktan yorulabilirler. Özellikle her gününde insan içinde olan ve sürekli olarak bakımlı görünmek isteyenler için kalıcı makyaj uygulamaları adeta kurtarıcı olmuştur. 

 

Kalıcı makyaj uygulamalarının uygulanmasında herhangi bir ağrı veya sızı duyulmaması için medikal operasyon veya yerel anestezi kullanılabiliyor. Aslında kulağa basit gelen bu tabirin, insan sağlığı açısından büyük önem taşıdığı bilinmelidir. Yanlış veya sağlıksız uygulamalarda insanların ciltlerinde büyük sorunlar meydana gelebilir. Çünkü kalıcı makyajda, hazırlanan boyalar derinin altına enjekte edilmektedir. Başarılı uygulamalarda herhangi bir koku veya zararlı etki görülmemektedir. Bu uygulama, steril bir şekilde ve tek kullanımlık bir iğne yardımıyla gerçekleştirilmektedir. Başarılı olan çalışmalar, kişileri büyük bir yükten kurtarmakta üstelik daha güzel ve sağlıklı görünmelerini sağlamaktadır.  

 

Kalıcı makyaj hangi bölgelere yapılır? 

 

Kalıcı makyajın uygulandığı temel bölgeler arasında dudaklar, göz ve kaşlar yer almaktadır. Ancak herhangi bir rahatsızlığından dolayı kirpiklerinde veya saçlarında dökülmeler görülen, göğüs ucu sorunları veya deride renk değiştirme gibi durumlarla karşılaşıldığında da profesyonel kimseler tarafından bu sorunlara çare bulunabilir. Bu alanda hizmet veren kişilerin, tıbbi bir işlem yaptıklarını bilmeleri ve bu şekilde davranmaları gerekir.  

 

Kalıcı makyajın süresi ve etkisi nedir? 

 

Bu makyaj uygulaması sırasında ister istemez biraz ağrı hissedilmektedir. Bu ağrıların hissedilmemesi için güzellik merkezinin imkanlarına ve makyajı uygulayan kişinin profesyonelliğine göre anestezi uygulanabilir. Bu işlem süreleri, kişinin cildinin hassasiyetine, cildindeki nem oranına ve durumuna göre değişmektedir. Bu uygulama yapılacak olan kişiler öncelikle ufak bir testten geçirilmektedir. Bu işlemlerin ortalama olarak 2-3 saat arasında sürdüğü düşünülmektedir. Yaklaşık olarak 15 gün sonra bu uygulamaların kontrol edilmesi gerekir.  

 

Bu uygulamanın ciltte kalma süresi ise tamamen kişinin cilt tipi ile alakalıdır. Bu süre 2,5 veya 8 ay arasında değişmektedir. Bu süre içerisinde rengi açılan makyajın üstünden geçerek daha kalıcı ve belirgin bir uygulama gerçekleştirilir. Makyajın bozulmasına neden olan durumlardan kaçınılması, bu uygulamaların daha uzun süre kullanılmasını sağlar. Kalıcı makyaj yaptırdıktan sonra ultraviyole ışınlarına çok fazla maruz kalmamak gerekir. Sigara, uyuşturucu, solaryum ve aşırı kuru cilt, makyajın kalma süresini kısaltmaktadır.  

 

Kalıcı Makyaj Kursu 

 

Kalıcı makyaj yapacak kişilerin bu alanda eğitim alması gerekir. Oldukça riskli olabilecek bu tür uygulamalar için iyi eğitim veren kurslardan faydalanmak gerekir. Sevgi Akademi, İzmir’de bu alanda hizmet veren önemli bir eğitim merkezidir. Bünyesinde kalıcı makyaj kursu, masaj kursu, güzellik uzmanlığı kursu gibi farklı birçok eğitim verebilmektedir. Bir güzellik merkezinde çalışabilecek hatta bir güzellik merkezi açabilecek kadar bilgi ve birikim sahibi olabilir. Sevgi Akademi, sertifika vererek insanların güzellik alanında etkin bir rol almalarını sağlamaktadır. Bu akademi ile iletişime geçerek detaylı bilgi almak için aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz. 

 

İletişim Bilgileri 

 

Firma: Sevgi Akademi 

HizmetEstetisyenlik | Güzellik Uzmanlığı Kursu 

Telefon: 0232 483 83 54 

E-postainfo@sevgiakademi.com 

 


ETİKETLER : estetisyenlik kursu kalıcı makyaj
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Site Tanıtımları haberleri

Spor

Yazarlar

Magazin

E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Geliştirilebilir
İdare Eder
Kötü
Güzel

© Copyright 2018 Teknobanka.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır. | Dijital Ajans |
Marka Haberleri
Apple
Samsung
Sony
HTC
Nokia
Akıllı Telefonlar
iPhone 6
Galaxy S6
Galaxy S6 Edge
Xperia Z4
Sosyal Medya
Facebook
Twitter
Instagram
Google Youtube
Skype
İşletim Sistemi
Google Android
Apple iOS
Microsoft Windows Phone
Diğer
ikaz yeleği
jeneratör
jeneratör