Dergi Basımı Aşamaları ve Fiyatlandırma Sistemi

Dergiler, hem çeşitli bir konu hakkında insanları bilgilendirmek ve güzel vakit geçirmelerine yardımcı olmak için bir yayın unsuru olarak kullanılmakta; hem de firmaların, derneklerin, vakıfları veya kuruluşların çalışmalarını ve hizmetlerini tanıtmakta yararlanılmaktadır.
Bu haber 2016-10-24 17:05:46 eklenmiş ve 694 kez görüntülenmiştir.

Dergiler, günümüzde farklı amaçlarla kullanılabilirler. Öncelikle çeşitli edebiyat, bilim, doğa dergilerinin yanı sıra reklamcılık amacıyla üretilmiş, firmaların kendilerine ait dergilerin olduğunu da bilmek gerekir. Kendi çalışmaları hakkında metinler, kampanyalar, röportajlar ve daha pek çok unsurla beraber bir dergi oluşturan firmalar veya yalnızca bir konu çerçevesinde dergi çıkarmak isteyen kuruluşlar; bu dergilerin kaliteli olmasını ister. Çeşitli vakıflar veya dernekler de satışından para toplayabilecekleri güzel dergiler sayesinde kendi çalışmalarını genişletebilirler. dergi baskısı konusunda titiz davrananlar ise profesyonel matbaalar aracılığıyla basım işlemlerini gerçekleştirir.

 

Dergi fiyatları hakkında verilen bilgiler doğrultusunda sayfa sayısı, basım sonrası uygulanan işlemler, derginin ebadı ve adedi, ciltlenme tipi gibi unsurlar sonrasında belirlenmektedir. Her aşamada en kaliteli ve sayıca fazla işlem isteyenler, dergi basımında yüksek fiyatlar ödemektedir. Ancak her kurum, kuruluş veya bireye uyabilecek çeşitli kalite ve işlemlerde farklı dergiler de üretilebilir.  Ayrıca fiyatların belirlenmesinde dergide kullanılan kağıdın gramajı, selefon, laminasyon, tasarımdaki varak veya kabartmalı işlemler de etkili olmaktadır. İşçilik arttıkça dergilerin fiyatları da artar. Bu alanda hizmet veren brosur.com.tr adresi, dergiler için istenilen özelliklere sahip en uygun fiyatları sunmaktadır. Derginin basıma hazırlanışından yayına hazır hale gelene kadar itinalı çalışılması da sunduğu hizmetler arasındadır. Sitede görülen fiyatlandırma sistemlerinde, cilt işlemine göre farklı fiyatlandırmaların yapıldı gözlenmektedir.

 

Dergi ciltleme işlemlerinin 4 farklı şekilde gerçekleştirildiği görülür. Bunlar; tel dikişli, iplik dikişli, spiral baskı ve Amerikan ciltlemedir. Ayrıca dergi basımında dergiler baskı seçimiyle beraber tasarlanır. Ardından grafik tasarım ve kalıp tasarımı da gerçekleştirilir ve tüm seçenekler belirlendiğinde en son baskı işlemine geçilir.

 

Dergi Basımı Nasıl Olur?

 

Baskı aşamasında, belirlenen derginin tasarımı bitmiş hali ve belirlenmiş kalıplar makineye yerleştirilir ve bu şekilde basım işlemlerine başlanır. Kalıplar ünitelere, boyalar da makinelerin haznelerine yerleştirilir. Kullanılan makine ve boyalar da derginin kaliteli olmasında büyük bir etken taşır. Kaliteli malzeme demek, kaliteli basılmış bir dergi demektir. İlk basımdan itibaren sürekli olarak kontrol gerekmektedir. Bu süreç içerisinde matbaa çalışanları dikkatli olmalıdır. Baskı, üniteler, boyalar ve çıkan ürün kontrol edilmelidir. Tüm basım işlemleri gerçekleştirildikten sonra ciltleme işlemine geçilebilir.

 

Basım işleminin ardından tamamlanan tüm sayfalar tasarıma uygun bir şekilde ciltlenir. Dikiş yöntemi; tel, iplik, spiral veya Amerikan modellerinden biri seçilerek gerçekleştirilir. Bu işlem baskıdan sonradır. Harman, selefon, kırım gibi işlemler de tamamlandıktan sonra kapak takma işlemi yapılır. Bu işlemde müşterinin tercihine göre bir kapak belirlenir ve varak eklentisi, kabartma özelliği, kağıt gramajı gibi önceden belirlenmiş tasarım seçenekleri ile işlem tamamlanır. Bir derginin hazır hale gelmesi için; tasarım, basım, ciltleme, kapak gibi işlemler ile dergi hazır hale gelir.

 

 

Dergi baskısı için www.brosur.com.tr adresinden istenilen özelliklere uygun uygun fiyatlı dergiler bastırılabilir. 


ETİKETLER : dergi basımı dergi baskı fiyatları
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Site Tanıtımları haberleri

Spor

Yazarlar

Magazin

E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Geliştirilebilir
İdare Eder
Kötü
Güzel

© Copyright 2018 Teknobanka.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır. | Dijital Ajans |
Marka Haberleri
Apple
Samsung
Sony
HTC
Nokia
Akıllı Telefonlar
iPhone 6
Galaxy S6
Galaxy S6 Edge
Xperia Z4
Sosyal Medya
Facebook
Twitter
Instagram
Google Youtube
Skype
İşletim Sistemi
Google Android
Apple iOS
Microsoft Windows Phone
Diğer
ikaz yeleği
jeneratör
jeneratör