Reklamcılık Alanında Eskimeyen Yöntem: Katalog

Birçok kurumsal firma kendileri, yaptıkları iş, kampanyaları ve gelecek programları hakkında zaman zaman insanları bilgilendirmeye ihtiyaç duyarlar.
Bu haber 2016-10-10 17:47:49 eklenmiş ve 593 kez görüntülenmiştir.

. Özellikle müşterilere yapılan tüm işler hakkında detaylı bilgi verebilmesi nedeniyle büyük firmalar tarafından günümüzde de sıklıkla tercih edilmektedir. Bu nedenle firmalar, katalog basımı ile istedikleri reklam çalışmasını ve tanıtımı gerçekleştirmektedirler.

 

Reklamcılık alanındaki tek amaç, müşterilere doğru, akılda kalıcı ve kaliteli bir tanıtım sağlamaktır. Bu nedenle günümüzde teknolojinin gelişmesi ve farklı alternatiflerin de ortaya çıkması ile beraber pek çok farklı yöntemle reklam yapılabilmektedir. İsteyenler televizyon reklamlarını tercih ederken, kurumsal firmalar, katalog, broşür, promosyon ürünleri gibi seçenekleri tercih ederler. Bunlar en eski ama en kalıcı ve kaliteli reklam çalışmaları olarak nitelendirilmektedir. Televizyon reklamları, radyo reklamları, bilboardlar ve diğer birçok reklam alanı, aşırı yüksek maliyet gerektiren ve istenilen etkiyi de zaman zaman yaratamayan çalışmalardır. Özellikle kurumsal firmalar, daha sağlam bir imaj çizmek için müşterilerine işleri ile ilgili katalog baskı yöntemi ile ulaşması tercih ederler.

 

Firmalar ürünlerini veya hizmetlerini kataloglar aracılığıyla anlatırlar. Yapılan araştırmalar, günümüzde pek çok insanın bir televizyon reklamını baştan sona izlediği, bir radyo reklamını baştan sona dinlediği, bir görsel pano reklamını dikkatlice incelediği görülmese de, bir katalogu sonuna kadar incelediği ve önemsediği görülmektedir. Bu nedenle, gıda zincirleri, kozmetik zincirleri, kurumsal firmalar ve farklı sektörlerden pek çok kurum; reklam çalışmalarının eskimeyen bu yöntemini tercih ederler.

 

Katalog Basımı Nerede Yapılır?

 

Reklamcılık alanının en etkili silahı olan katalog çalışmaları için özellikle kaliteli ve uygun fiyatlı bir basım merkezi ile anlaşmak gerekir. Ayrıca her firma veya kuruluş veya yalnızca küçük bir işletme, kendisine uygun özelliklere sahip farklı alternatifler içerebilen, anlatmak istediğini en güzel şekilde anlatabilen kataloglar tercih etmek ister. Bu nedenle basım merkezlerinde farklı çeşitlendirmeler olmalıdır. Her zaman tek tip bir basım gerçekleştiren yerler, profesyonel çalışmalar gerçekleştirmiyor demektir. Piyasada yapılan araştırmalarda, katalog basımı fiyatları arasında da oldukça farklar olduğu görülmektedir. Ancak ortalama olarak hem kaliteli hem de uygun fiyatlı bir hizmet almak mümkündür. Bu konudaki araştırmalarda www.brosur.com.tr/katalog.html adresinde birçok farklı çeşitlerde farklı katalogların tercih edilebileceğini göstermektedir. Örnekleri ve açıklamalı özellikleri ile isteyenler buradan en kaliteli katalog çalışmalarını yaptırabilirler.

 

Reklamcılıkta, günümüzde çok fazla önemli olduğu düşünülmese de, her büyük firmanın bir katalog çalışması vardır ve bu çalışma firmalara en fayda getiren yöntemdir.

 

 

 

 

 

 


ETİKETLER : katalog basımı katalog çeşitleri
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Site Tanıtımları haberleri

Spor

Yazarlar

Magazin

E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Geliştirilebilir
İdare Eder
Kötü
Güzel

© Copyright 2018 Teknobanka.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır. | Dijital Ajans |
Marka Haberleri
Apple
Samsung
Sony
HTC
Nokia
Akıllı Telefonlar
iPhone 6
Galaxy S6
Galaxy S6 Edge
Xperia Z4
Sosyal Medya
Facebook
Twitter
Instagram
Google Youtube
Skype
İşletim Sistemi
Google Android
Apple iOS
Microsoft Windows Phone
Diğer
ikaz yeleği
jeneratör
jeneratör