Duvar Kağıtları ve Duvar Kağıdı Kullanmanın Avantajları

Evlerin veya iş yerlerinin dekorasyonunda duvar kağıdı kullanılmasının pek çok farklı avantajı vardır. Özellikle istenilen dekoratif desenlerde olabilen bu kağıtlar, her mekana uyum sağlamakta ve düşük maliyetli olmaktadır.
Bu haber 2016-09-08 15:55:14 eklenmiş ve 880 kez görüntülenmiştir.

Duvar kağıtları, hem evlerde hem iş yerlerinde sıklıkla görülen dekorasyon ve duvar kaplama çeşitleri arasında yer alır. Özellikle kaliteli olan duvar kağıtları, uzun yıllar hiçbir sorun çıkarmadan dekorasyonun ana noktası olabilmektedir. Son zamanlarda üç boyutlu duvar kağıtları ile dekorasyona canlılık katılması veya istenilen konseptin oluşturulması popüler bir hale gelmiştir. Ancak ülkemizde bazı tasarımsal iş yerleri dışında sıklıkla kullanılmamaktadır. Ancak eski zamanlardan beri evlerde belirli duvar kağıtlarının kullanıldığı görülür.

 

Duvar kağıdı uygulanacak duvarın bu işleme hazır olması gerekir. Duvar üzerinde herhangi bir çatlak veya delik bulunmamalıdır. Bu kaplama işlemi yapılmadan önce duvarlara ve tavana ait tüm tadilat işlerini bitmiş olması, hatta tavan boyasının da yapılmış olması gerekir. Mekandaki tüm işlerinin bitmesinin ardından son olarak duvar kağıdı ile dekorasyon tamamlanır. Tecrübeli ustalar sayesinde neredeyse boya yapmakla aynı ölçüde basit bir hal alacak ve istenilen desende duvarlara kavuşulacaktır.

 

İnsanların duvar boyası yerine duvar kağıdı tercih etmesi için birçok neden vardır. Bu nedenler arasında öncelikle ekonomik bir tercih olması gelir. Kaliteli bir boya alınacak ücrete, farklı desenlerde farklı duvar kağıtları seçilebilir. Böylece tek renk bir görüntü yerine, istenilen desende bir görüntü ile karşılaşılır. Eğer yüksek kaliteli bir malzeme ve güzel işçilik uygulanırsa, duvar kağıdı uzun ömürlü bir işlemdir. Bir duvarın boyanma süresi ve duvar kağıdının yenilenme süresi arasında ciddi derecede bir fark vardır. Duvar kağıdının hijyen ve görüntü açısından da boyadan daha avantajlı olduğu bilinmektedir. Özellikle boya ile duvarda görülebilecek çukurlar veya izler, kağıt ile kolaylıkla kapatılabilir. Duvar kağıdı uygularken etrafa bulaşan malzemeler kolaylıkla çıkarılmakta ve duvar kağıdı yapıştırma sırasında herhangi bir kötü kokulu malzeme kullanılmadığı için evin uzun süre havalandırılmasına da gerek kalmaz.

 

Bu uygulamanın en büyük avantajlarından bir tanesi, kat kat farklı işlemler gerektirmemesidir. Yalnızca bir kere düzenli bir şekilde yapıştırılır ve bırakılır. Boyama sırasında gereken boyama, doldurma hatta sıvama gibi işlemlere gerek duyulmaz. Özellikle duvar dekorasyonu için uzun süreli çalışmalar istemeyenler, duvar kağıdının pratikliğinden yararlanabilir. Çünkü boyama işleminden çok daha kısa sürede tamamlanacaktır.

 

Bir mekanın dekore edilmesinde öncelikle duvarlardan başlanır. Çünkü mekanda en çok yer kaplayan ve bu nedenle kolay bir dekore işlemi için kullanılabilecek olan duvarlardır. Bu nedenle duvarlarda istenilen efektlerin verilmesi, iste etkinin yaratılması için duvar kağıtları kullanılmalıdır. Mekanın havası duvarlar sayesinde bambaşka bir hal alabilir. Üstelik boyama işlemlerine zaman zaman seçilen rengin duvarda aynı etkiyi yaratmadığı ve aynı tonda olmadığı görülür. Ancak kağıt kaplamalarında böyle bir durum söz konusu değildir. Duvar seçimlerinde tercih edilen desenler ve renkler, aynı zamanda mekan sahibinin veya dekorasyonu yapan kişinin kendi özel zevklerini ve tarzını yansıtmaktadır. Bu nedenle duvar kağıtları çok daha karakteristiktir. Mekanların kişiselleştirilmesi, farklılaştırılması ve adeta bir tasarım harikası gibi görünmesi için duvar kağıdı koleksiyonlarından tercih yapılabilir.

 

Duvar Kağıdı Seçimi Nasıl Yapılır?

 

Her ürün veya malzeme seçiminde olduğu gibi bu alanda da kesinlik tecrübeli ustalar ve kaliteli duvar kağıtları tercih edilmelidir. Böylece hem daha uzun ömürlü hem de daha şık kaplamalar elde edilir. www.duvarkapla.com adresi üzerinden hizmet veren firma, bir duvarın sanat eserine dönüşmesi için tüm çalışmaları gerçekleştirmektedir. Duvar kağıdı, 3 boyutlu duvar kağıdı, kanvas tablolar, ayna çerçeveleri ve daha pek çok farklı şekilde bir duvarın tasarımı için gerekli olan bütün çalışmaları yapmaktadırlar. Özellikle duvar kağıdı üzerinde yoğunlaşmaları, bu alanda birbirinden güzel ve kaliteli üretimler yapmalarını sağlamaktadır. Siz de evinizi, iş yerinizi veya herhangi bir mekanı dekore etmek; bu dekorasyonu uygun fiyatlı bir şekilde yapmak istiyorsanız, duvar kağıtlarınızı duvarkapla.com adresinden seçebilirsiniz. Daha detaylı bilgi için aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz.

 

Firma Bilgileri

 

Firma: Duvar Kapla

 

Web: www.duvarkapla.com

 

Telefon: 0850 346 57 86

 

 


ETİKETLER : duvar kağıdı
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Site Tanıtımları haberleri

Spor

Yazarlar

Magazin

E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Geliştirilebilir
İdare Eder
Kötü
Güzel

© Copyright 2018 Teknobanka.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır. | Dijital Ajans |
Marka Haberleri
Apple
Samsung
Sony
HTC
Nokia
Akıllı Telefonlar
iPhone 6
Galaxy S6
Galaxy S6 Edge
Xperia Z4
Sosyal Medya
Facebook
Twitter
Instagram
Google Youtube
Skype
İşletim Sistemi
Google Android
Apple iOS
Microsoft Windows Phone
Diğer
ikaz yeleği
jeneratör
jeneratör