Solucan Gübresi Bahçede Kullanılır Mı?

Bitkiler ve toprak için en faydalı olduğu belirtilen gübre çeşidi solucan gübresidir. Bu gübrenin sağladığı faydaların yanında zararlı organizmaları uzaklaştırması da en büyük etkendir. Her türlü bitki için kullanılmaktadır.
Bu haber 2016-09-05 17:36:42 eklenmiş ve 856 kez görüntülenmiştir.

Solucan gübresi, toprağın ve bitkinin ihtiyaç duyduğu her şeyi karşılamaktadır. İçerisindeki faydalı besinler toprağın genel yapısını geliştirmektedir. Özellikle kırmızı Kaliforniya solucanı, toprağa fayda sağlamasının yanında, zararlı mikro organizmaları uzaklaştırması da ciddi ölçüde olumlu etki yaratır. Solucan gübresi olarak adlandırılan bu organik gübre, Kaliforniya solucanları tarafından üretilir. Aynı zamanda solucan atığı da denebilmektedir. Bu solucanlar, canlılardan ve organik besinlerden beslendikleri için bitkiler için de en faydalı gübre çeşidi olarak bilinir. İdeal bir toprak zenginleştiricidir. Toprağı havalandıran, zararlı canlılardan koruyan bu gübre, aynı zamanda daha fazla su tutmasına da yardımcı olur.

 

Solucan Gübresi Bitkiler İçin Kullanılır Mı?

 

Solucan gübresi, özellikle bitkilerin gereksinim duydukları birçok faktör bünyesinde barındırmasından dolayı, her türlü bitkinin yetiştiriciliğinde kullanılmaktadır. Hatta bitkilere direkt olarak topraksız şekilde kullanılması da mümkündür. Bu gübre çeşidi, bitkilere üstten, yandan ya da toprak altına gömülerek kullanılabilir.

 

Bitkiler için sağladıkları faydalar nedeniyle bahçelerde de sıklıkla kullanılmaktadır. Organik solucan gübresi, hem sera sebzelerinde hem de süs bitkilerinin yetiştirilmesinde kullanılabilir. Uyum sağlamasının yanında, ot tohumları, zararlı mikro organizmalar gibi bitkilerin büyümesine ve gelişimine hatta ürettikleri ürünlere zarar veren durumları ortadan kaldırır. Çünkü toprakta meydana gelen birçok olumsuz etken, bitkilerin verdikleri ürünlere de yansımakta ve bu durum insanlarda hastalık olarak gün yüzüne çıkmaktadır. En sağlıklı gübre çeşidi olarak bilinen solucan gübresi, her yıl yenilenmek zorunda bırakmaması nedeniyle de tasarruf sağlamaktadır. Bu gübrenin satın alınması için ise gübre yapımı konusunda profesyonel ve gübreyi tamamen doğal yollarla elde eden firmalar tercih edilmelidir. Bunlar arasında www.solcantarim.com adresinden hizmet veren Solcan Tarım, önce gelen solucan gübresi üretici firmaları arasında yer almaktadır. Bu gübrenin bitkilerde, serada hatta evlerdeki süs bitkilerinde dahi kullanılmasında hiçbir sakınca yoktur. Solcan Tarım, organik solucan gübresinin faydalarından bahsederken, toprağın ihtiyaç duyduğu ve organik gübrenin bu ihtiyacın ne kadarını karşıladığı konusuna değinmiş, solucan gübresinin günümüzde hem insan sağlığı hem de bitkilerin ve toprağın sağlığı açısından ne kadar önemli olduğu dile getirmiştir.

 

Solucan Gübresi Nasıl Hasat Edilir?

 

Solucan gübresinin hasat edilmesinin çeşitli yöntemleri vardır. Ancak en çok kullanılan yöntem boşaltıp ayıklama yöntemidir. Bu yöntemi basit bir şekilde anlatmak gerekirse; öncelikle bir yere bir gazete kağıdı ve plastik bir kap serilir. Solucanlar bu kaba boşaltılır. Kabın içerisinde solucanlar toplanır ve başka bir kaba aktarılır. Daha sonra da biriken gübre bitkilerde kullanılabilir.

 

Sık kullanılan diğer bir yöntem ise, solucan gübresinin kutunun bir tarafına ayrılması ve diğer tarafa da yeni yatak eklenmesidir. Kutunun bir tarafına taze yiyecek koyulur ve solucanlar bir hafta içerisinde kutunun diğer tarafına geçmiş olacaktır. Böylece atıklar toplanabilir hale gelirler. Bazen ise alternatif kaplar kullanılması gerekir. Ancak her ne şekilde olursa olsun organik solucan gübresi, toprak ve bitki için bulunmaz bir fırsattır. Konuyla ilgili hem detaylı bilgi almak hem de solucan gübresi temin etmek için aşağıdaki firmadan yararlanabilirsiniz.

 

Firma Bilgileri

 

Firma: Solcan Tarım

Web: www.solcantarim.com

Tel: 0266 762 06 13

 

GSM: 0542 246 27 18


ETİKETLER : solucan gübresi
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Site Tanıtımları haberleri

Spor

Yazarlar

Magazin

E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Geliştirilebilir
İdare Eder
Kötü
Güzel

© Copyright 2018 Teknobanka.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır. | Dijital Ajans |
Marka Haberleri
Apple
Samsung
Sony
HTC
Nokia
Akıllı Telefonlar
iPhone 6
Galaxy S6
Galaxy S6 Edge
Xperia Z4
Sosyal Medya
Facebook
Twitter
Instagram
Google Youtube
Skype
İşletim Sistemi
Google Android
Apple iOS
Microsoft Windows Phone
Diğer
ikaz yeleği
jeneratör
jeneratör