Rüyalar Ülkesi Amerika'nın büyülü sahil kenti Miami!

Amerika Birleşik Devletleri ( ABD ); tarihinde altın aramak için kıtalararası göç alan bir ülke konumunda olmuşken, yakın çağda; giden herkesin, eğer emek verirse zengin olup rüya gibi bir yaşam süreceği bir "Rüyalar Ülkesi" olarak anılmasıyla ünlüdür.
Bu haber 2016-08-27 19:26:08 eklenmiş ve 1042 kez görüntülenmiştir.

ABD'nin böyle bir üne sahip olmasında gerek ekonomik anlamda kapitalist sistemin en önemli ve başarılı örneği olması gerekse de bireysel anlamda fırsat eşitliği ve demokrasi konusunda başarılı bir sınav vermiş olması rol oynamaktadır. 

ABD bilindiği üzere Kuzey ve Güney eyaletlerinin birleşmesiyle kurulmuştur. ABD’yi oluşturan  her eyaletin kendi çapında ülke ekonomisine katkısı bulunmaktadır. Özellikle; ülkenin en  fazla turist çeken ve beğenilen eyaletlerinden olarak ülkenin güneyinde yeralan Florida ve bu eyaletin güneydoğusunda bulunan ve Florida’nın en önemli kenti olan Miami, sahilleri ve plajları ile ünlü olduğu kadar, uluslararası bankacılık alanında pekçok önde gelen bankaya evsahipliği yapmasıyla da bir anlamda ABD'nin turizm gelirlerine katkı yaptığı gibi, ticari ve ekonomik faaliyetlerine de katkısı büyük olmaktadır. 

Miami'nin demografik yapısına bakıldığında ise;  ABD'nin güney eyaletlerindeki şehirler arasında en kalabalık 13. şehri olduğu ve nüfusun büyük çoğunluğunun Latin ülkelerinden gelme olduğu görülmektedir. Bu anlamda İspanyolca, İngilizce'den de önde olarak en fazla konuşulan dil olmaktadır. Latin Amerikalılar dışında en fazla göçü Afrika asıllılardan alan Miami'ye yerleşen Avrupalı nüfusu da yıllar geçtikçe artmaktadır. 2010 yılı verilerine göre; Avrupa asıllıların Miami nüfusuna oranı yüzde 12 civarındadır. Bu oran içinde Alman, İtalyan, İrlandalı ve İngiliz asıllılar öne çıkmaktadır. 

Miami'nin ABD'nin diğer kentlerine göre hayat pahalılığı anlamında geriden gelmesi yani ucuz olması ve ev fiyatları dahil birçok maliyetin Türkiye'ye göre bile uygun olması ABD kentleri içinde yaşam anlamında ilk tercih edilen yer olmasını sağlamıştır.  Miami'nin yazlarının sıcak ve rutubetli, kışlarının ise ılık ve kısa sürmesi nedeniyle yaşanası bir ikliminin olması da pekçok açıdan cazip olan kentin tercih edilme sebeplerinden biri olmuştur.

Miami'de Ev Almak

Miami özellikle son yıllarda Türklerin de yerleşim için seçtikleri kentlerin başında gelmeye başlamış. Miami'ye direkt olarak uçuşların da başlamasıyla birlikte kent Türk yatırımcıları ve vatandaşları açısından ABD’de yerleşim açısından tercihlerde ilk sıralarda yeralmıştır. Üstelik kentte geçen yıl Türk konsolosluğu da açılarak, bir anlamda ABD’ye geliş gidiş prosedürlerinin daha da kolay ve seri şekilde tamamlanması sağlanmıştır.  Miami'den ev alarak, kente yerleşen ünlü Türkler arasında ilk akla gelen  Rahmi Koç, Perran Kutman  ve Sibel Can'ın yanısıra, Mahsun Kırmızıgül, Selendi şaraplarının sahibi eski Bankacı Akın Öngör, işadamı Gökhan Çarmıklı , Mehmet Dereli gibi isimler bulunmaktadır.
ABD’de özellikle de Miami'de ev almak için başvurulacak adresler konusunda Türklerin başvuracağı birkaç isim bulunmakla birlikte; özellikle kenti yakından tanıyan ve her bütçeye uygun projeleri elinde bulunduran; emlâk alım satımı konusunda işinin ehli bir firmayla çalışmak isteyen Türkler açısından  www.martinelorteguirealestate.com  'un sunduğu olanaklara bakmak da akılcı bir yol olacaktır.   İster yerleşim amaçlı olsun ister yatırım amaçlı, Miami'den ev almak Rüyalar Ülkesi'ne adım atmanın en kolay ve uygun yolu olduğundan, Türklerin Miami'ye ilgisi artarak devam edeceğinin beklendiği göz önüne alınırsa,  ABD’deki emlak şirketlerinin Türk müşterilere ulaşmak için eskiye oranla daha  aktif olacakları düşünülmektedir.


ETİKETLER : miami\'de ev almak miami\'den ev satın almak
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Site Tanıtımları haberleri

Spor

Yazarlar

Magazin

E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Geliştirilebilir
İdare Eder
Kötü
Güzel

© Copyright 2018 Teknobanka.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır. | Dijital Ajans |
Marka Haberleri
Apple
Samsung
Sony
HTC
Nokia
Akıllı Telefonlar
iPhone 6
Galaxy S6
Galaxy S6 Edge
Xperia Z4
Sosyal Medya
Facebook
Twitter
Instagram
Google Youtube
Skype
İşletim Sistemi
Google Android
Apple iOS
Microsoft Windows Phone
Diğer
ikaz yeleği
jeneratör
jeneratör