Pratik İngilizce Öğrenmenin En Kolay Yolu

Dünyada en çok konuşulan dil ingilizcedir. Bu dilin öğrenilmesi için ise ülkemizde bir sorun haline gelmiştir. Ancak bu dilin kelimelerini ve anlamlarını bilmenin, dili öğrenmenin en kolay yolu olduğunu da bilmek gerekir.
Bu haber 2016-08-02 15:55:11 eklenmiş ve 754 kez görüntülenmiştir.

İngilizce öğrenmek, günümüzde hemen hemen herkesin yapması gereken bir durumdur. Özellikle iş dünyasında pek çok kurumsal firma, aradığı elemanda yabancı dil bilme özelliği istemektedir. Bunun dışında sosyal dünyada da İngilizce bilmek birçok ortamda büyük avantaj sağlar. Bu nedenle her insan İngilizce öğrenmek için birçok farklı yöntem dener.

 

Günümüzde ilköğretimden itibaren tüm okullarda İngilizce eğitimi verilmektedir. Bunun yanında seçmeli veya zorunlu olarak ikinci bir dil eğitimi veren okullar da mevcuttur. Ancak bu okullardaki eğitim sistemi, İngilizcenin yeterli bir şekilde öğrenilmesini sağlamaz. Bu nedenle hiç kimse okulda aldığı eğitimle İngilizce konuşamaz. Bu nedenle insanların kendi kendilerine yabancı dil öğrenmeleri için farklı alternatif yollar bulması gerekir. Kimi insan çeşitli İngilizce kurslarına başvururken, kimileri de kendi çabalarıyla öncelikle İngilizce kelimeler ve anlamlarını ezberlemeye, ardından cümle kalıplarını öğrenmeye ve İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşmaya çabalar. Hatta hangi kursa gidilirse gidilsin, hiçbir kurs bütün kelimelerin öğrenilmesini, bir insanın üst seviyede İngilizce konuşmasını sağlayamaz. Bu tamamen insanların kendi çabaları ve evde yaptıkları egzersizlerle alakalı bir durumdur. Ancak bu egzersizlerin de can sıkıcı olmaması, öğretirken eğlendiren ve insanda yeni bilgiler öğrenme hevesleri oluşturan cinsten olması gerekir. En eğlenceli İngilizce kelime ezberleme yöntemleri arasında test çözmek gelir. Bir kelimenin anlamını veya okunuşunu soran, çeşitli eşleştirmeler yapan İngilizce testler, insanların zihinlerinde kalıcı bir yer edinebilir. Bu konuda fayda sağlayan kaynaklar arasında www.ingilizcekelime.org adresi yer almaktadır. Bünyesindeki binlerce kelime ile hem eğlenceli hem de öğretici sorular soran bu sitede, İngilizceyi en iyi şekilde öğrenmek isteyen binlerce insan yer almaktadır. Yanlış cevaplanan soruların ardından doğrularını söyleyen ve o gün içerisinde en çok yanlış cevaplanan kelimelerin de listesini sunabilen bu sitede İngilizce kelimelerin neredeyse tamamı mevcuttur. Bünyesindeki 4000 ingilizce kelime testi, YDS testleri, temel İngilizce kelimeler ve daha birçoğu ile insanların İngilizce öğrenmesinde büyük avantaj sağlayan bu siteden herkes birçok kelimeyi kolaylıkla öğrenebilir, hata yaparak doğrusunu bulabilir ve kısa sürede yabancı dilinde büyük bir ilerleme sağlayabilir.

 

İnternet üzerinden pratik yaparak yabancı dilinde gelişme göstermek isteyenler doğru kaynaklardan doğru yöntemler eşliğinde İngilizce öğrenmelidir. Bu tür testlere ihtiyacı olanlar aşağıdaki internet adresinden faydalanabilir.

 

Web: www.ingilizcekelime.org

 

 

 


ETİKETLER : ingilizce öğrenme ingilizce kelimeler
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Site Tanıtımları haberleri

Spor

Yazarlar

Magazin

E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Geliştirilebilir
İdare Eder
Kötü
Güzel

© Copyright 2018 Teknobanka.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır. | Dijital Ajans |
Marka Haberleri
Apple
Samsung
Sony
HTC
Nokia
Akıllı Telefonlar
iPhone 6
Galaxy S6
Galaxy S6 Edge
Xperia Z4
Sosyal Medya
Facebook
Twitter
Instagram
Google Youtube
Skype
İşletim Sistemi
Google Android
Apple iOS
Microsoft Windows Phone
Diğer
ikaz yeleği
jeneratör
jeneratör