İnternetten Arkadaş Bulmak Güvenli Midir?

İnternet üzerinden sohbet etmek, uzun zamandır teknoloji dünyasında var olan ve hala da birçok sistem üzerinden devam eden bir durumdur. İnsanlar bu şekilde yeni arkadaşlıklar kurabilmekte ve sosyalleşebilmektedirler.
Bu haber 2016-08-02 15:26:52 eklenmiş ve 940 kez görüntülenmiştir.

Sosyal hayatında çok çekingen olan insanlar, genellikle sanal ortamlarda arkadaş edinmekte ve bu ortamlarda kendilerini daha iyi ifade edebilmektedirler. Psikolojik açıdan bu tür insanların, hiç arkadaşlık kurmamasındansa sanal ortamda yeni arkadaşlarıyla sohbet etmesi büyük fayda sağlar. Yalnızca çekingen insanlar değil, günlük hayatın karmaşasından arkadaş edinmeye, yeni insanlar tanımaya ve sohbet etmeye vakit bulamayan insanlar da, uzun zamandır kullanılan ve artık modası geçtiği düşünülen chat sitelerinden faydalanabiliyorlar. Bu siteler, sosyal medya platformlarının aksine oraya sohbet etmek ve tanışmak için gelmiş insanlar barındırıyor. Bu nedenle herhangi bir nedenden sıkıntı yaşanmasının de önüne geçiliyor. Üstelik günümüzde kullanılan sohbet sitelerinde, birçok farklı konulara göre sohbet odaları ayrılmaktadır. İsteyenler edebiyattan bahsederken, isteyenler spordan, isteyenler aşktan veya dini konulardan bahsedebilmektedir. Böylece herkes amacına uygun olan bölümde yeni arkadaşlar edinebilir ve asosyallikten kurtulmuş olur.

 

İnsanlar, evlerinde yataklarında uzanırken veya kanepelerinde otururken, yeni insanlar tanıyabilmekte, yalnız geçen akşamlarını çok eğlenceli hale getirebilmektedirler. Yeni insanlar tanımak, farklı fikirler hakkında konuşmak, arkadaşlıkları geliştirmek ve sohbet etmek insan gelişiminde de büyük fayda sağlamaktadır. İnternetten tanışma, günümüzde oldukça normal bir kavramdır. İnsanlar internet üzerinden tanıştıkları kişilerle, çok yakın dost olabilmekte, sevgili olabilmekte hatta evlenebilmektedirler. Bu şekilde evlenerek çok mutlu olan çiftlerin varlığı, bu durumun normalleşmesinde en büyük etkendir. Ayrıca güvenilir yapısı ve özel sohbet imkanları sayesinde insanların kendisini en iyi şekilde ifade edebileceği ortamlar da oluşturulmuş olur.

 

İNTERNETTEN CHAT | SOHBET

 

Yüz yüze ve karşılıklı sohbet etmenin tadı bambaşka olsa da artık teknoloji çağında olmamızdan dolayı birçok arkadaşlığın internet üzerinden yürüdüğünü belirtmekte sakınca yoktur. Ayrıca bazı insanlar kendilerini yazarak daha iyi ifade ederler. Bu nedenle bu yöntem sayesinde, yüz yüze pek etkileyemediğiniz insanların yazarken size nasıl hayran kaldıklarını görmek mümkün hale gelir. Dünyanın pek çok yerinde de artık insanlar sohbet sitelerine karşı önyargılarını kırmışlar ve bu yolla iletişim kurmanın da normal olduğunun farkına varmışlardır.

 

Sohbet ederken ilk dakikalar oldukça gergin olsa da birbiri hakkında hiçbir fikre sahip olmayan insanların konuşacak çok fazla şeyi vardır. Bu nedenle en keyifli dakikalar da bunlardır. Böylece hakkınızda birçok bilgiyi karşı tarafa yansıtabilir ve birçok hatıranızı da anlatabilirsiniz. İnanılmaz bir deneyim yaşamak isteyenler  bu site veya benzeri bir siteye girerek kolaylıkla chat yapabilirler. İnsanlar chat odaları hakkındaki önyargılarını kırmalı ve artık teknolojiye ayak uydurarak farklı insanlarla tanışmalıdırlar. Buldukları arkadaşların güvenilir olup olmadıkları ise tıpkı reel ortamdaki gibi konuştukça ortaya çıkacaktır. Güvenilir insanlar kısa süre içerisinde para, kredi kartı bilgisi gibi isteklerde bulunmaz ve sohbeti akışına bırakarak sizi tanımaya çalışmaktadır. Bunun dışında hiçbir risk içermeden ve ödeme yapılmadan da sohbet etmek ve yeni arkadaşlar tanımak mümkün oluyor. 


ETİKETLER : internetten sohbet canlı sohbet
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Site Tanıtımları haberleri

Spor

Yazarlar

Magazin

E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Geliştirilebilir
İdare Eder
Kötü
Güzel

© Copyright 2018 Teknobanka.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır. | Dijital Ajans |
Marka Haberleri
Apple
Samsung
Sony
HTC
Nokia
Akıllı Telefonlar
iPhone 6
Galaxy S6
Galaxy S6 Edge
Xperia Z4
Sosyal Medya
Facebook
Twitter
Instagram
Google Youtube
Skype
İşletim Sistemi
Google Android
Apple iOS
Microsoft Windows Phone
Diğer
ikaz yeleği
jeneratör
jeneratör