Doğru Pilates İle Mükemmel Vücuda Sahip Olun

Pilates, yalnızca kilo vermek ve güzel bir vücuda sahip olmak için değil, aynı zamanda sağlıklı bir bünye oluşturmak için de idealdir.
Bu haber 2016-07-27 17:36:05 eklenmiş ve 832 kez görüntülenmiştir.

Pilates, insan vücudunda büyük faydalar sağlamaktadır. Hem zihinsel hem de bedensel olarak güçlenmeye ve rahatlamaya yardımcı olan pilates, güzel bir vücuda sahip olmanın da en güzel yöntemlerinden bir tanesi arasında yer alır. Pilates sayesinde birçok ünlü isim kusursuz bir fiziğe kavuşmuşlar, aynı zamanda tükenmeyen bir enerji ve dinçlik ile günlük hayatın koşturmacasında ayakta kalmayı başarmışlardır. Özellikle Madonna’nın bu yaşta bu kadar dinç olması ve genç görünmesinin sebepleri arasında pilates gösterilmiştir. Bunun ardından kısa süre içinde pilates bir moda haline gelmiştir. Aslında eski zamanlarda bir tedavi biçimi olarak ortaya çıkan pilates, günümüzde her ne kadar birçok kadın ve erkek tarafından güzellik için yapılıyor olsa da, tıp dünyasında da klinik pilates adı altında fizik tedavi yöntemleri arasında kullanılmaktadır. Böylece vücudun sağlığı açısından da büyük fayda sağladığı gözler önüne serilmiş olur.

 

Pilates yaparken öncelikle tüm hareketlerin doğru bir şekilde yapılması gerekir. Kendi yeteneklerine ve seviyelerine göre belirlenen hareketler doğrultusunda pilates egzersizlerinde başarı gösteren insanlar, kısa süre içerisinde vücutlarında ve zihinlerine bu etkiyi görebilir hale gelirler. Doğru nefes almaya, kasların doğru şekilde çalıştırılmasına yönelik olan bu spor dalında, insanlar doğru bir duruşa sahip olabilmektedir. Sağlık ve güzellik açısından faydalı olan bu sporun, doğru insanlar eşliğinde gerçekleştirilmesi gerekir. Aksi takdirde vücutta herhangi bir etki görülmediği gibi sakatlanmalara dahi sebep olabilir. Pilatesin tüm hareketleri ve aynı zamanda bu hareketlerin tamamının faydalarını, hangi kas gruplarını çalıştırdığını, hangi insanın hangi hareketleri yapması gerektiğini de bilmesi gereken eğitmenler sayesinde bu spordan maksimum düzeyde fayda sağlanabilir. Yalnızca ticari amaçlarla açılan ve insanların sağlıkları göz ardı edilerek çalışmalar gerçekleştirilen spor ve güzellik merkezlerinden ise kesinlikle uzak durulmalıdır.

 

İstanbul’da Nerede Pilates Yapılır?

 

İstanbul gibi kalabalık bir şehirde, milyonlarca insan ve birçok ünlü isim yaşamaktadır. Bu şehirde verilen hizmetler diğer şehirlere göre çok daha fazla çeşitlilik gösterir. Bu nedenle pilates konusunda da yanlış seçimler yapılabilmektedir. Özellikle insanların bu spora aşırı ilgi göstermesi, neredeyse her spor merkezinde pilates derslerinin verilmesine hatta yalnızca bu sporun yapılması için küçük spor salonlarının açılmasına neden olmuştur. Ancak bu çalışmalar sağlık açısından bu kadar önemli olan pilatesin doğru bir şekilde yaptırılması için yeterli değildir. Ayrıca herkes rahat edebilecekleri, temiz, profesyonel mekanlarda spor yapmak ister. İstanbul’da en kaliteli pilates merkezlerinden biri olarak gösterilen Mega Pilates, pilates terapi merkezi olarak hizmet vermektedir. Amacı yalnızca spor yaptırmak olmayan, bir insanın daha sağlıklı bir hayata kavuşması için profesyonel anlamda hizmet veren bu firma, Kadıköy pilates merkezleri arasında sıyrılmayı başarmıştır. Bünyesinde, cilt bakımı ve epilasyon seçenekleri de barındıran bu merkez, bir kadının var olan güzelliğinin ortaya çıkmasında ve bunu yaparken daha sağlıklı bir bünyeye sahip olmasında büyük fayda sağlar. Mega Pilates, internet üzerinden Göztepe pilates olarak da aratıldığında çıkmakta ve müşterilerine güzel bir bilgilendirme sunan web sitesi ile çalışma detaylarını anlatmaktadır. Pilates derslerinden faydalanmak için Mega Pilates’in aşağıdaki bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

 

Firma Bilgileri

 

Firma: Mega Pilates

Web: www.pilatesterapi.com

Telefon: 0538 688 89 89

Adres: Feneryolu Mahallesi Gazi Muhtarpaşa Sokak No:18

Mail: iletisim@pilatesterapi.com

 

 


ETİKETLER : pilates istanbul pilates
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Site Tanıtımları haberleri

Spor

Yazarlar

Magazin

E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Geliştirilebilir
İdare Eder
Kötü
Güzel

© Copyright 2018 Teknobanka.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır. | Dijital Ajans |
Marka Haberleri
Apple
Samsung
Sony
HTC
Nokia
Akıllı Telefonlar
iPhone 6
Galaxy S6
Galaxy S6 Edge
Xperia Z4
Sosyal Medya
Facebook
Twitter
Instagram
Google Youtube
Skype
İşletim Sistemi
Google Android
Apple iOS
Microsoft Windows Phone
Diğer
ikaz yeleği
jeneratör
jeneratör