Yönetici Asistanlığı Nedir? Yönetici Asistanı Nasıl Olmalıdır?

Her yöneticinin iyi bir asistana ihtiyacı vardır. Bu nedenle konuyla ilgili pek çok eğitim merkezleri açılmakta ve kurslar düzenlenmektedir.
Bu haber 2016-05-06 15:45:06 eklenmiş ve 858 kez görüntülenmiştir.

Kurumsal firmalarda yönetici asistanları da kurumun bir parçası olarak görev almaktadır. Bu çalışanlar, tamamen yöneticilerin işlerini kolaylaştırmak için vardır. Ancak kesinlikle küçümsenecek bir görevleri yoktur, çünkü kurumun en üst düzey insanlarını tüm işlerini takip etmek, büyük bir enerji ve zeka gerektirir. Bu nedenle firmalar da üst düzey yönetici asistanı seçerken birçok unsura dikkat etmek zorunda kalırlar. Ayrıca günümüzde bazı insanlar sekreterlik ve üst düzey yönetici asistanlığını birbirine karıştırabilirler. Ancak ikisi de farklı kavramlardır. Sekreterlik, kurum içerisindeki işlerin, ofisin düzeninden sorumlu olsa da yönetici asistanı, yöneticinin sağ koludur. Ve aslında bütün önemli işler onun emrinden süzgecinden geçmektedir. Bu nedenle her yöneticinin iyi bir asistana ihtiyacı vardır. Yoğun iş hayatında önemli toplantı ve görüşmelerin unutulmaması için, raporlamaların atlatmaması, müşterilerde iyi izlenim bırakılması, yöneticinin iş hayatındaki koşturmacasının programlı bir şekilde ilerlemesi için bu kişiler görev yapar. Bu nedenle büyük bir beceriye ve yeteneğe de sahip olmalıdırlar. Yönetici asistanlığı herkesin yapabileceği bir iş olsaydı, bu konu hakkında birçok kurs açılmaz, bir iş ilanı bu yönde verilmez ve kurumsal bu pozisyona eleman alırken bu kadar detaylı incelemezlerdi.

 

Yönetici Asistanlığı Eğitimlerinde Neler Vardır?

 

Bir insanın başarılı bir yönetici asistanı olabilmesi için özel kurslar ve eğitim merkezleri açılmaktadır. Bu eğitim merkezlerinde öncelikle yönetici asistanı veya İngilizce adıyla executive assistant hakkında detaylı bilgi verilmektedir. Bu mesleğin tanımlaması yapıldıktan sonra yöneticilerin nasıl asistanlar istedikleri belirtilmektedir. Çünkü her yönetici kendi dilinden anlayan ve işlerini kolaylaştıran asistanlar aramaktadır. Bu nedenle böyle bir yetinin kazanılması için iyi bir eğitim yapılmalıdır. Bu tür merkezlerde, kurumsal iletişim uzmanı olarak da bazı görevliler yer almaktadır. Böylece bir yönetici asistanının nasıl davranması gerektiği alanında da eğitim verilebilir. Yöneticilerle iletişim kurmak aslında oldukça zordur. Çünkü stresli bir insan iletişim kanalları kapalı bir şekilde gezer. Bu nedenle bu alanda özel bir iletişim eğitimi verilmelidir.

 

Bir yönetici ile anlaşmanın ve onu anlamanın yanında karışık telefon ve toplantı trafiğini yönetmek de önemlidir. İşlerin yolunda ve düzenli gitmesindeki en önemli faktör asistanlardır. Ayrıca müşterilerin nasıl karşılanacağı ve nasıl ağırlanacağı konusunda da birçok önemli eğitim verilmelidir. Çünkü yönetici asistanları, aynı zamanda kurumun ve şirketin yüzüdür. Müşteriler, başarılı bir protokol karşısında güzel izlenimler elde edebilirler.

 

Yönetici asistanlığı ilanlarının çok fazla olması, her firmanın böyle elemanlara ihtiyaç duymasından dolayıdır. Ancak herkes bu görevlere hemen alınmaz. Kişinin bu tür eğitimler alması veya kendi içerisinde kendisini bu yönde geliştirmesi gerekmektedir.

 

 Bu konudaki eğitimlerde ve tercihlerde emny.net sitesinde kişisel deneyimlerini ve hikayesini paylaşan Emrah Bayıldıran, yönetici asistanlığı hakkında birçok bilgisini paylaşmış ve bu yolda nasıl ve ne şekilde yürünmesi ile ilgili bilgiler vermiştir. Bu sitedeki birinci ağızda hikayeleri okumak için www.emny.net sitesine girerek, yönetici asistanlığı, iletişim, iletişim uzmanlığı, halkla ilişkiler konusunda detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. 


ETİKETLER : yönetici asistanı üst düzey yönetici asistanı yönetici asistanlığı kurumsal iletişim
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Site Tanıtımları haberleri

Spor

Yazarlar

Magazin

E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Geliştirilebilir
İdare Eder
Kötü
Güzel

© Copyright 2018 Teknobanka.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır. | Dijital Ajans |
Marka Haberleri
Apple
Samsung
Sony
HTC
Nokia
Akıllı Telefonlar
iPhone 6
Galaxy S6
Galaxy S6 Edge
Xperia Z4
Sosyal Medya
Facebook
Twitter
Instagram
Google Youtube
Skype
İşletim Sistemi
Google Android
Apple iOS
Microsoft Windows Phone
Diğer
ikaz yeleği
jeneratör
jeneratör