Başarılı bir klinik sitesi: Avrupa Liposuction

Yağsız ve fit bir beden sahip olmanın cerrahi yöntemlerinden birisi de: Yağ aldırma. Yağ aldırma konusunda ise Türkiye'nin en başarılı kliniklerinden birisi olan Avrupa Liposuction, Op. Dr. Nazmi Bayçın önderliğinde çok başarılı işler yapmakta.
Bu haber 2016-02-27 14:53:22 eklenmiş ve 1144 kez görüntülenmiştir.

Ameliyat denildiğinde herkes korkar. Zorunlu bir nedenle yapılan ameliyatlarda elbette ki insan mecbur olduğundan dolayı korksa da ameliyat olmak zorunda fakat iş sağlık ile ilgili diğer konulara, yani çok fazla mecburiyeti olmayan konulara geldiğinde ufak tereddütler yaşanabilmekte. Bunlardan en önemlisi ise estetik amaçlı yapılan operasyonlar... Genelde insanlar bıçak altına yatmaktan çekinseler de bazı ameliyatlar var ki çok kısa süre içinde tamamlanıp normal hayatınıza dönmeniz birkaç saat almakta. Yağ Aldırma operasyonları da bunlardan birisi. Bir saatten kısa süre içinde tamamlanabilen operasyon sonrasında bir iki saat içinde klinikten yürüyerek çıkıyor ve normal hayatınıza devam ediyorsunuz. Hem de vücudunuzdan önemli miktarda fazlalığı atmış olduğunuz halde vücudunuzda birkaç küçük nokta dışında ameliyat izi de bulunmaz. 

Gelin bu noktadan sonra, Lazer liposuction yani yağ aldırma operasyonunu Avrupa Liposuction'dan dinleyelim;
 

Yağ aldırma ameliyatı öncesi hazırlıklar nelerdir?

Birtakım ilaçlar anestezi ile etkileşebilir ya da yan etkisi liposuction ile meydana çıkabilir. İçtiğiniz bütün ilaçları muhakkak ameliyatı yapacak doktorunuza bildirin. Özellikle aspirin ve türevi ilaçların yaklaşık bir hafta kadar önce bırakılması gerekir. Yara iyileşmesini sigara olumsuz yönde etkiler. Bundan dolayı ameliyat öncesi olabildiğince erken bırakın ve ameliyatın ardından da mümkünse içmeyin. Ameliyat öncesinde boğaz ağrısı, soğuk algınlığı hissederseniz bu durumu doktorunuza bildirin. Bayan hastaların, ameliyatın adet dönemlerine gelmemesine dikkat etmesi gerekir. Ameliyat günü rahat giysiler ile hastaneye gelin. Yüzük, bilezik, kolye, küpe gibi takılarınızı evde bırakın. Makyaj yapmayın. Ameliyat öncesi gece çok sıcak olmayan ılık suyla banyo yapın, ameliyata gelirken saçınıza spreyi, jöle vs. kullanmayın. Şayet ameliyat sabah saatlerinde ise gece saat 24:00 ten sonra, ameliyat vaktine kadar hiçbir şey yiyip içmeyin. Eğer öğleden sonra ise ameliyat öncesi 6 saatlik açlık zamanı düşünülerek ağır olmayan bir kahvaltı yapılabilir. Laboratuar, kan testleri ve görüntüleme için lazım olacak tetkiklerin yapılması, anestezi doktorunuzun sizi kontrolden geçirmesi için ameliyat saatinden 1-2 saat önce hastanede olunması gerekir. Ameliyattan sonra size yardımcı olabilecek bir refakatçiye de gerek duyacaksınız.

Yağ aldırma ameliyatı olacağınız gün hastaneye geldiğinizde odanıza alınırsınız ve yerleşirsiniz. İlgili hemşire dosyanızı hazır edip, kan tetkikleri için sizden kan alır. Testler neticelendiğinde sorun teşkil eden herhangi bir durum yoksa ameliyata hazır sayılırsınız. En son olarak vücudunuz da yağların alınacağı yerler işaretlenir, ameliyat kesilerinin nerelerden yapılmasını gerektiğini, yağların nerelerden alınacağını belirten bir çizim yapılır. Çizim işinin ardından heyecanınızın dindirmek için daha odanızdayken size yatıştırıcı bir ilaç verilir. Bu ilacı aldıktan 3 dakika kadar kısa bir zaman sonra kendinizden geçersiniz ve o dakikadan itibaren odanızdan çıkışınızı dahi hatırlamazsınız.

Avrupa Liposuction Nerede?

 


Haritayı Büyüt

Yağ aldırma Ameliyatı nasıl yapılır?
 

Liposuction uygulanacak alanın genişliğine bağlı olarak genel ya da lokal anestezi altında yapılabilir. Belirli bir alanda dar bir bölgeye uygulanacaksa, lokal anestezi yeterli olur, fazla miktarda yağın alınacağı geniş bölgelere uygulanacak ise genel anestezi tercih edilir.

Ameliyathaneye girilip son hazırlıkların yapılmasının ardından size uygun görülen anestezi uygulanır ve operasyon başlar. İlk önce yağların alınacağı yerlere serum fizyolojik içerisinde kanama miktarını azaltan adrenalin ve lokal anestezik bulunan solüsyon enjekte edilir. Enjekte edilen bu sıvıya tumescent solüsyonu denir. Bazı cerrahlar tarafından ıslak teknik olarak adlandırılan işlem budur. Bu solüsyon enjeksiyonu uygulanmadan yapılan liposuction işlemine de kuru teknik adı verilir. Islak teknik, yani tumescent solüsyonu enjekte etmek o kadar yaygın hale gelmiştir ki, kuru teknik artık neredeyse terk edilmiştir. Tumescent solüsyonu enjekte edildiğinde o alandaki yağlar daha serbest hale gelerek daha rahat emilir, solüsyonun içindeki adrenalin sayesinde işlem esnasındaki kanama belirgin biçimde azalır, içindeki lokal anestezik ilaçlar da ameliyat sonrasında hissedeceğiniz ağrıyı keser.

Liposuction ile yağ aldırma işlemi uygulanacak yerlere yakın olan noktalardan, tercihen derinin katlantı çizgileri üzerinden ya da mayo, bikini içinde kalan bölgelerden 3-4 mm deri kesilip delikler açılır. Açılmış olan bu deliklerden kanüller sokulur. Kanüller, ileri geri hareketlerle, yağlar ince ince parçalara ayrılır, kopmuş olan yağ tanecikleri de kanülün bağlı olduğu vakum cihazı ile dışarı çekilir. İnce kanüllerin kullanılması, yağların alınacağı bölgede bulunan ince damarları daha az tahrip eder, böylelikle kanama miktarı da daha az olur. Bu teknik ile, dokularda hasar daha az olacağı için, morluklar da daha az olur. Kalın kanüller kullanıldığında ise, doku tahribatı daha fazla olur, bunun yanı sıra kanüllerin deri altında geçtiği yerlerde girip çıkması ile oluşan kalın tünellerden dolayı deri üzerinden algılanabilen çöküntü, çıkıntılar, pürüzler, çukurluklar oluşabilir. Bu durum kalın kanül kullanmanın bir dezavantajıdır. Bu yüzden ince kanüllerin kullanılması, süreyi uzatabilir, ancak daha kaliteli bir sonuç alınır. Liposuction kanüllerinin dışta kalan ağızları, enjektör ya da aspiratör sistemine bağlıdır. Her iki sistem de vakum yapması için kullanılır. Enjektör sık kullanılan bir yöntem değildir, doldukça boşaltmak gerekir. Uğraştırıcı ve zahmetli olduğu için pratik sayılmaz. Enjektör ile alınan yağlar, enjektörün içerisinde toplandığı için, bu yağlardan vücudun başka noktalarında dolgu olarak yararlanılabilir. Bu imkandan dolayı, vücudun diğer bölgelerine yağ enjeksiyonu ile dolgu işlemi planlanan hastalarda enjektör sistemi kullanılır.

Lazer Liposuction Slide'ına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Yağ Aldırma


ETİKETLER : yağ aldırma
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Site Tanıtımları haberleri

Spor

Yazarlar

Magazin

En çok okunanlar

E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Geliştirilebilir
İdare Eder
Kötü
Güzel

© Copyright 2020 Teknobanka.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır. | Dijital Ajans
Marka Haberleri
Apple
Samsung
Sony
HTC
Nokia
Akıllı Telefonlar
iPhone 6
Galaxy S6
Galaxy S6 Edge
Xperia Z4
Sosyal Medya
Facebook
Twitter
Instagram
Google Youtube
Skype
İşletim Sistemi
Google Android
Apple iOS
Microsoft Windows Phone
Diğer
ikaz yeleği
jeneratör
jeneratör