Whatsapp'da Veri Güvenliği Şoku!

EFF tarafından yayınlanan rapora göre Whatsapp ve Verizon güvenlik açısından en kötü notu aldı..
Bu haber 2015-08-29 20:40:50 eklenmiş ve 1017 kez görüntülenmiştir.

    Makinelerin kullanımının kullanımının, bundan dolayı iletişim ve bilgi dağılımının gittikçe artmasının toplumda yarattığı sosyal ve hukuki tesirleri tespit etmek için oluşturulmuş olan EFF, 2015 senesi itibarıyle şahsi bilgilerinizin güvenliğini devletten ne derecede savunabildiği ile ilgili başarılı olan teknoloji şirketlerinin listesini senelik raporunda yayınladı ve en düşük yıldızlar, aralarında WhatsApp, AT&T ve Verizon‘un da olduğu üç şirkete gitti. Şayet verilerinizin saklılığından kaygı ediyorsanız WhatsApp’ı kullanmadan önce iki kere düşünmeniz gerekli aslında.. WhatsApp, kullanıcılarının verilerini savunmada en kötü üç şirketten biri.

 

    Verizon, EFF’nin yalnızca 2 kriterinden, WhatsApp ve AT&T ise sadece bir kriterden geçti.

 

    WhatsApp ve Verizon,kullanıcıların kişisel verilerini devletin taleplerinden savunmada en kötü siyasetlere sahip.

 

    Burada WhatsApp’a EFF’nin birtakım tavsiyeleri var: ”WhatsApp, kullanıcı bilgilerini aktarmadan önce tam bir yetkiye sahip olmalı. Kaideler kılavuzu ve saydamlık raporu yayınlamalı, devletin taleplerini kullanıcılara iletmek için kuvvetli bir siyasete sahip olmalı ve data gizleme siyasetini yayımlamalı.”

 

     Bununla beraber Google ve Microsoft, istenilen derecede olmasada veri saklılığını savunma bağlamında tam güven ve saygı gereklerini yerine getirebilmeleri sebebiyle üçer yıldız alabildiler. Ayrıca EFF raporunda, Microsoft’un şirket siyasetlerinde yapmakta olduğu iyileştirmeler sayesinde Eylül ayında dört yıldızlı kategorisine girebileceğini izah etti.

 

     EFF’nin saklılık puan tahtasında beş yıldızın tamamını alan şirketler ise ;  Adobe, Apple, Dropbox, WordPress, Yahoo, Wickr, Credo Mobile, Sonic and Wikimedia oldu.

 

     Her bir şirketin yıldız değerlendirmesini EFF’nin aşağıdaki tablosunda görebilirsiniz ve daha ayrıntılı izah için EFF’nin https://www.eff.org/who-has-your-back-government-veri-requests-2015  adresinden bilgi alabilirsiniz.

   


ETİKETLER : güvenlik whatsapp verizon microsoft EFF hack bilgi güvenliği
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güvenlik haberleri

Spor

Yazarlar

Magazin

En çok okunanlar

E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Geliştirilebilir
İdare Eder
Kötü
Güzel

© Copyright 2020 Teknobanka.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır. | Dijital Ajans
Marka Haberleri
Apple
Samsung
Sony
HTC
Nokia
Akıllı Telefonlar
iPhone 6
Galaxy S6
Galaxy S6 Edge
Xperia Z4
Sosyal Medya
Facebook
Twitter
Instagram
Google Youtube
Skype
İşletim Sistemi
Google Android
Apple iOS
Microsoft Windows Phone
Diğer
ikaz yeleği
jeneratör
jeneratör