İkaz Yeleği Nedir? Kullanmak Neden Önemlidir?

İş güvenliği için en çok tercih edilen giysilerden bir tanesi ikaz yeleğidir.
Bu haber 2017-05-24 17:19:11 eklenmiş ve 2625 kez görüntülenmiştir.

İkaz yeleği kullanmak, basit bir güvenlik önlemi olarak görülebilir ancak birçok alanda büyük fayda sağlamaktadır. Bu iş güvenliği kıyafetinin giyilmesinde başlıca amaç, giyen kişinin farklı ortamlarda görünür olmasını sağlamaktır. Böylece bazı iş kazalarının önüne geçilebilir. Kendinden reflektörlü kumaşlardan üretilen ikaz yeleği çeşitleri, farklı iş alanlarında benzer amaçlarla kullanılmaktadır. İşçilerin bu yelekleri giymesi, hayatlarının korunması için büyük fayda oluşturur. Böylece çeşitli iş kazalarından korunur ve böylece daha güvenli bir iş ortamı oluşturulmuş olur. Özellikle bazı iş yerlerindeki gece işlerinde, kapalı havalarda ve trafikteki çalışmalar esnasında bu tür ikaz yeleği çeşitleri giyilebilir. Özellikle bazı firmalar baskılı ikaz yeleği satışlarını da gerçekleştirmekte ve istenilen modelleri üretebilmektedir.

 

İkaz yeleği birçok farklı alanda kullanılabilir ancak en çok güvenlik amacıyla tercih edilmektedir. Özellikle inşaat sektöründe geniş bir kullanım alanına sahiptir. Bunun yanında ayrıcalık tanınarak işlerin daha kolay halledilmesi de ikaz yelekleri aracılığıyla sağlanabilir. Bazı kurumlarda temsilcilerin yer aldığını göstermenin en bilinen yöntemlerinden biridir. Sarı ikaz yeleği yönetim, turuncu ikaz yelekleri usta, yeşil yelekler de işçi için tasarlanmaktadır.

 

İkaz yeleklerinin yapımında büyük çoğunlukla sarı ve turuncu renkler tercih edilmektedir. Bunun nedeni ise ışıkta daha çabuk fark edilmesidir. Lacivert veya koyu renklerdeki ikaz yeleği modellerinin amacına ulaşamayacağı düşünülmektedir. Bu renklerde üretim genellikle yapılmaz. Bu yelekler standart bedenlere sahiptir. Herhangi bir giysi üzerine ikaz yeleğini giymek yeterli olacaktır. İsteğe bağlı olarak baskılı ikaz yeleği giyilmesi de mümkündür. Ancak baskı yapılırken ikaz yeleğinin amacına ters düşecek baskılar tercih edilmemelidir. Bu baskı tüm yeleği kaplamamalı, ışıkta da görevlinin görülmesini engellememelidir.

 

Birçok alanda iş güvenliği için veya fark edilmeyi artırmak için kullanılan ikaz yeleği, güvenlik önlemlerinin en bilinenidir. İşin tahmini tehlike olanaklarına bağlı olarak giyilen yelek türünün Amerikan Ulusal Standartlar Enstitüsü ve İş Güvenliği Sağlık İdaresi tarafından onaylanmış olabilir. İkaz yeleği, iş güvenliği açısından büyük önem taşır ve bu nedenle özellikle son dönemlerde giderek daha önemli bir hale gelmiştir.

 

 

Özellikle şantiyelerde bayrakçıların görünür olması, güvenlikleri için en önemli aşamadır. Bu giysiler; turuncu, sarı veya yeşil de dahil olmak üzere çeşitli floresan renkleri yer alabilir. 


Ucuz İkaz Yeleği

 

 Firma: İkaz Yeleğim

 Adres: Perpa Ticaret Merkezi B Blok 5. Kat No:571 Okmeydanı / Şişli / İSTANBUL

 Telefon: 0212 532 04 02

 Web: https://www.ikazyelegim.com/kategori/ikaz-yelekleri/

 WhatsApp: 0530 668 86 12

 E-mail: info@ikazyelegim.com


ETİKETLER : ikaz yeleği baskılı ikaz yeleği ucuz ikaz yeleği ikaz yeleği fiyat
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Site Tanıtımları haberleri

Spor

Yazarlar

Magazin

En çok okunanlar

E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Geliştirilebilir
İdare Eder
Kötü
Güzel

© Copyright 2021 Teknobanka.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır. | Dijital Ajans
Marka Haberleri
Apple
Samsung
Sony
HTC
Nokia
Akıllı Telefonlar
iPhone 6
Galaxy S6
Galaxy S6 Edge
Xperia Z4
Sosyal Medya
Facebook
Twitter
Instagram
Google Youtube
Skype
İşletim Sistemi
Google Android
Apple iOS
Microsoft Windows Phone
Diğer
ikaz yeleği
jeneratör
jeneratör