Google Adwords Reklamları Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Dünyanın en büyük arama motoru olan Google, büyük bir reklam kazancına sahiptir. Google üzerinde herhangi bir arama yapıldığında, doğal yöntemler dışında reklam anlaşması kapsamında aranılan kelimelere uygun olan bazı siteler üst sıralarda yer almaktadır.
Bu haber 2017-04-24 17:25:58 eklenmiş ve 2866 kez görüntülenmiştir.

. Belirli bir ücret karşılığında Google’dan reklam alan sitelerin yanında “reklam” etiketi yer alır. Bu siteler, arama sonuçlarında reklam için ayrılan bölümlerde yer alır. Birçok firma veya şirket, bu reklamlar sayesinde web siteleri üzerinden ciddi dönüşler almakta ve Google adwords reklamlarının faydası da burada kanıtlanmaktadır.

 

Bu reklam sisteminde yani Google reklamlarında, tıklama başına maliyet artmaktadır. Bir web sitesinin sağladığı hizmet veya sattığı ürün ile ilgili olarak yapılan aramalarda üst sıralarda çıkması, belirli bir ücret karşılığında sağlanmaktadır. Google’da reklam vermenin en basit ve düşük maliyetli yolu bu şekilde adwords reklamlarından faydalanmaktır. Ancak bazı şirketler, bu tür reklamların da maliyetlerini çok bulmakta ve son zamanlarda bir gereklilik haline gelen SEO çalışmalarını yani sitelerin doğal aramalarda reklamsız bir şekilde üst sıralarda çıkmasını talep etmektedir. Bu da Google üzerinde başarılı hale gelmek için başka bir yöntemdir. Ancak adwords reklamları uzun zamandır uygulanan ve bütçelemesi reklam veren tarafından ayarlanabilen basit bir sistemdir. Bu nedenle bütçe ne olursa olsun düşük veya yükske, Google adwords reklamlarından faydalanmak mümkündür.


 Anahtar kelime hedefli olan Google reklamları verebilmek için öncelikle firmanın, şirketin veya herhangi bir web sitesi sahibinin anahtar kelimeleri belirlemesi ve seçmesi gerekmektedir. Daha sonra da tıklama başına bu kelime için ne kadar maliyet ayırabileceğini belirler ve ardından da Google arama sonuçlarında bu ayrılan bütçeye göre reklamlar çıkmaktadır. Çıkan reklamlar sonucunda arama yapan kişiler tarafında tıklamalar almakta ve bu aramalar sonucunda da web sitelerinin sunduğu hizmet veya sattığı ürünler bazında fayda getirmektedir. Böylece hem bilinirlik hem de satış artmaktadır. Günümüzde çok büyük markalar bile adwords reklamları alarak, satışlarına ve prestijlerine katkı sağlamayı amaçlar. Çünkü Google üzerinde bilinir bir hale gelmek artık markaların en büyük amaçlarından bir tanesi haline gelmişti. Bu nedenle Google reklamları, günümüzde internet üzerinde en çok tercih edilen reklamlar arasında yer alır.

 

Google adwords reklamlarında, reklam verenlerin ve kullanıcıların hakları korunmak için anahtar kelimelere 1 ve 10 arasında kalite puanı verilmektedir. Bir kullanıcı Google üzerinde arama yaptığında bu anahtar kelimeye reklam veren kullanıcı ve rakipleri TBM’leri ve kalite puanları çarpılarak açık arttırmaya sokulur ve açık artırmanın ardından belirlenen anahtar kelime için sıralama belirlenir. Google’ın algoritması üzerinde yapılan tüm aramalarda reklam  verenler aynı açık artırmaya tabi tutulurlar. Kalite puanının belirlenmesini sağlaya faktörler ise tıklama oranı, açılış sayfasının kalitesi, anahtar kelimesinin reklamla olan alakasıdır. Bu kriterlere göre belirlemeler yapılır ve sıralama ona göre belirlenir.

 

Google reklamları, dünyadaki birçok firma, şirket, satıcı tarafında kullanılmaktadır. Böylece hizmet ve ürün satışlarında artış, markanın bilinirliği ve prestiji artmaktadır. Google adwords reklamları, Google’ın ciddi bir kazanç kaynağıdır ve bu alana yüz binlerce lira harcama yapıldığı gibi, düşük bütçeli çalışmalar da görülmektedir. 


Google Adwords Reklamları

Hizmet: Adwords Reklamları 

Sitehttps://www.rokdijital.com/google-adwords-reklamlari

Telefon: 0850 532 57 35

Adres: Adalet Mahallesi Anadolu Caddesi No:41/101 Bayraklı / İZMİR

E-posta: destek@rokdijital.com


ETİKETLER : google adwords reklamları google reklamları adwords reklamları
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Site Tanıtımları haberleri

Spor

Yazarlar

Magazin

En çok okunanlar

E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Geliştirilebilir
İdare Eder
Kötü
Güzel

© Copyright 2021 Teknobanka.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır. | Dijital Ajans
Marka Haberleri
Apple
Samsung
Sony
HTC
Nokia
Akıllı Telefonlar
iPhone 6
Galaxy S6
Galaxy S6 Edge
Xperia Z4
Sosyal Medya
Facebook
Twitter
Instagram
Google Youtube
Skype
İşletim Sistemi
Google Android
Apple iOS
Microsoft Windows Phone
Diğer
ikaz yeleği
jeneratör
jeneratör