booking.com Türkiye Faaliyetlerini Durdurdu

booking.com adresinin faaliyetleri Türkiye'de durduruldu. Booking.com'un artık neden Türkiye'de hizmet vermeyecekleri açıklandı.
Bu haber 2017-03-30 11:42:37 eklenmiş ve 746 kez görüntülenmiştir.

Dünya çapında otel fiyatları hakkında bilgilendirme yapan ve bilgilere ulaşılmasını sağlayan booking.com, sunmuş olduğu uygun fiyatlar ile otelde kalacaklara büyük kolaylıklar sunuldu. Türkiye'de de sevilerek kullanılan booking.com, bugün sürpriz bir şekilde faaliyet durdurma kararı ile karşı karşıya kaldı. 

1490799153_booking.com.png

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, booking.com'un haksız rekabet ortamı yarattığı için mahkemeye başvurdu. Mahkeme, TÜRSAB'ı haklı buldu ve booking.com'un faaliyetlerini durdurma kararı aldı. TÜRSAB'ın resmi internet sitesinde konuyla ilgili yapmış olduğu açıklama aşağıda yer alıyor. 

"Birlik üyesi seyahat acentaları ile turizm sektörünün önemli sorunu olan ve booking.com internet sitesi üzerinden yürütülen seyahat acentaları aleyhine haksız rekabet oluşturan faaliyetlerin durdurulmasına yönelik; TÜRSAB tarafından İstanbul (5).Asliye Ticaret Mahkemesi’nin 2015/1174 E. sayılı dosyası ile açılan davanın, 29.03.2017 tarihinde gerçekleştirilen duruşmasında TEDBİR TALEBİMİZ KABUL EDİLMİŞTİR.

Davacı tarafın tedbir talebinin kabulüne, Davalı meslek örgütünün üyelerinin ileride telafisi mümkün olmayacak zarara uğrayacakları ihtimaline binaen Booking.com BV şirketinin, Booking.com internet adresi üzerinden veya oluşturacakları başka bir adres üzerinden, Türkiye’de yerleşik otel, konaklama tesislerinin pazarlanması ve pazarlanmasına aracılık edilmesi yönündeki faaliyetin durdurulmasına, bu konuda Bilgi Teknolojileri Kurumu’na yazı yazılmasına karar vermiştir.

TÜRSAB; Rekabet Kurumu’na daha önce gerçekleştirdiği başvurusunda da, Booking.com BV şirketinin rekabete aykırı eylemlerinden dolayı “Rekabet Kurumu”nca 2.543.992,85 TL idari para cezasına çarptırılmasını sağlamıştır."ETİKETLER : booking.com türkiye booking.com
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer İnternet haberleri

Spor

Yazarlar

Magazin

En çok okunanlar

E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Geliştirilebilir
İdare Eder
Kötü
Güzel

© Copyright 2020 Teknobanka.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır. | Dijital Ajans
Marka Haberleri
Apple
Samsung
Sony
HTC
Nokia
Akıllı Telefonlar
iPhone 6
Galaxy S6
Galaxy S6 Edge
Xperia Z4
Sosyal Medya
Facebook
Twitter
Instagram
Google Youtube
Skype
İşletim Sistemi
Google Android
Apple iOS
Microsoft Windows Phone
Diğer
ikaz yeleği
jeneratör
jeneratör