İnternette Güvenilir Alışveriş Yapma Yöntemleri

İnternette birçok farklı yöntem ile güvenli bir şekilde alışveriş yapmak mümkündür. Böylece güvenli bir alışveriş sağlanabilir.
Bu haber 2017-03-22 12:36:25 eklenmiş ve 506 kez görüntülenmiştir.

Günümüzde teknolojik gelişmeler ve ekonomik değişimler nedeniyle, kredi kartları nakit ödemenin yerini almakta ve internetten alışveriş de bire bir alışverişin yerini almaktadır. Kredi kartının taksit seçenekleri ve kolay ödeme yöntemi olarak görülmesi, internet ortamında da en çok kullanılan ödeme seçenekleri olmasını sağlamıştır. Ancak internet ortamının yeterince güvenli olmaması nedeniyle birçok insan bu alanda sıkıntı yaşamaktadır.  

Güvenli alışverişin en öncelikle kurallarından bir tanesi, internet üzerinde kredi kartı yerine sanal kart kullanmaktır. Sırf güvenli olması açısından üretilen bu sanal kartlar arasından en popüleri, güveniliri ve avantajlısı ise astropay karttır. Bu ödeme yöntemi sayesinde kişiye özel olarak verilen 16 haneli kod sayesinde insanlar internet ortamında güvenli ve hızlı bir alışveriş sağlayabilirler. İnternet üzerinden alışveriş yapılmak istendiğinde ödeme yöntemleri arasında sanal kart ile ödeme seçeneği tercih edilir ve kişiye özel verilen kod ile kolayca alışveriş yapılabilir. Astropay alırken istenildiği limitte bir kart alınabilir ve isteyenler tek seferde, isteyenler de parça parça harcama yapabilirler.  

 

Bunların dışında ödemeler esnasında adres çubuğunda yer alan link kısmının http’den https’ye dönüşmesine dikkat edilmesi gerekmektedir. Bir mağazanın internet sitesine girilen gizli bilgiler, kötü niyetli kullanıcıların erişimini engellemek için özel şifrelenmiş bir alanda muhafaza edilmektedir. Ödeme işlemleri de bu tür bir özel alanda gerçekleşmektedir. Bu nedenle dikkat edilmesi gereken ilk nokta, adres çubuğunda bir “s” harfi olacaktır. Bunların yanında bir internet sayfası güvenilirlik sertifikasına sahip ise adres çubuğunda ya da tarayıcı koşul çubuğunda ufak bir kilit işareti çıkmaktadır.  

Alışveriş yaparken, kredi kartı yerine paypal, sanal kart, webmoney gibi mağazanın kendi ödeme formu dışında farklı bir sistemle ödeme gibi seçeneklere de sahiptir. Eğer sertifika sunan mağaza hakkında yine de bir şüphe varsa, bu tür ödeme yöntemleri tercih edilebilir. Bunlar arasında en çok tercih edileni ise son zamanlarda astropay ile alışveriş yapmaktır.  

 

 

Güvenli bir şekilde alışveriş yapmak için dikkat edilmesi gereken diğer yöntemlerden bir tanesi de, ortak bilgisayarlar veya herkese açık olan internet ağlarının kullanılmamasıdır. Yalnızca alışveriş yapan kişi değil, aynı zamanda alışveriş yapmak için kullanılan site veya banka da zarar görebilmektedir. Online kaçakçılar, bankaların veya farklı finansal kuruluşların internet sitelerine kullanıcıları çekerler ve bunun için de spyware denilen casus yazılımları kullanırlar. Görünüş itibariyle tamamen güvenilir ve banka sitesi olmasına rağmen, tamamen kişilerin bilgilerini çalmak için kullanılan bu sistemler oldukça zarar verebilmektedir. Bu nedenle ortak bilgisayarlar kullanırken veya herkese açık olan bir kablosuz web ağına bağlı iken alışveriş yapılmaması ve kişisel bilgilerin hiçbir siteye verilmemesi gerekmektedir.  

Bu gibi noktalara dikkat edilmesi, internette biraz daha güvenli bir gezinme ve alışveriş ortamı yaratabilir.  

 

 

Firma Bilgileri


Firma: Astropay Al

Web:  https://www.astropay.com.tr

Telefon: 0252 419 22 94

Telefon 2: 0532 464 46 00


ETİKETLER : astropay astropay al
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Site Tanıtımları haberleri

Spor

Yazarlar

Magazin

En çok okunanlar

E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Geliştirilebilir
İdare Eder
Kötü
Güzel

© Copyright 2018 Teknobanka.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır. | Dijital Ajans |
Marka Haberleri
Apple
Samsung
Sony
HTC
Nokia
Akıllı Telefonlar
iPhone 6
Galaxy S6
Galaxy S6 Edge
Xperia Z4
Sosyal Medya
Facebook
Twitter
Instagram
Google Youtube
Skype
İşletim Sistemi
Google Android
Apple iOS
Microsoft Windows Phone
Diğer
ikaz yeleği
jeneratör
jeneratör
sevgili kardeşim, 10 günde bir link ekliyorsunuz. lütfen artık eklemeyin. Tamam Kusura bakmayın.