Sağlık Turizmi Her Geçen Gün Büyüyor

Birçok sektörde daralan ticaret hacmi, sağlık sektöründe her geçen gün katlanarak artmakta... Özellikle yurtdışından gelen sağlık amaçlı turist sayısında inanılmaz bir artış var.
Bu haber 2017-05-17 15:10:02 eklenmiş ve 977 kez görüntülenmiştir.

Ülkemizde, son yıllarda yaşanan ekonomik durgunluk bazı sektörleri çok fazla etkilemedi. Bunların başında ise sağlık turizmi geliyor. Ülkemizde sağlık konusunda yaşanan gelişmeler, birçok zor ameliyatın başarılı bir şekilde yapılıyor olması ve isim yapmış doktorlarımızın sayısının artması, sağlık turizminde rotanın Türkiye'ye çevrilmesini sağladı.

Birçok Ameliyat Başarıyla Yapılıyor

Ülkemizde diş implantından diz ameliyatına, göz ile ilgili şikayetlerin çözümünden sağlıkla ilgili her kategoride hem uzman doktor hem de sağlık tesisi konusunda üst düzey hizmet verilmekte. Hal böyle olunca, ülke olarak ismimiz de medical turizm alanında Dünya sıralamasında yukarılara doğru ilerlemeye başladı. Özellikle Avrupa'dan çok sayıda sağlık turisti uzak doğu ülkelerine gitmek yerine ülkemizi tercih etmekte. Göz ameliyatları ise en çok tercih edilen tedavilerden birisi... Katarakt başta olmak üzere göz ile ilgili sağlık sorunlarının çözümünde Türkiye, öncü ülkelerden birisi olma yolunda hızla ilerliyor. Hizmet fiyatlarının uygun olması, yabancı hastaları ülkemize çeken nedenlerden birisi olsa da doktorlarımızın tecrübesi ve başarısı, en öncelikli tercih nedeni gözükmekte.

Ülkemizde 2017 için sağlık turizminden beklenen gelir ise 7 Milyar Dolar... Medikal Turizm alanında hizmet veren Bodrum escort bayan dan aldığımız bilgiye dayalı istatistiklerde ise bu sene 7 Milyar Dolar hedefinin hayal olmadığını gösteriyor.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Sağlık haberleri

Spor

Yazarlar

Magazin

En çok okunanlar

E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Geliştirilebilir
İdare Eder
Kötü
Güzel

© Copyright 2020 Teknobanka.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır. | Dijital Ajans
Marka Haberleri
Apple
Samsung
Sony
HTC
Nokia
Akıllı Telefonlar
iPhone 6
Galaxy S6
Galaxy S6 Edge
Xperia Z4
Sosyal Medya
Facebook
Twitter
Instagram
Google Youtube
Skype
İşletim Sistemi
Google Android
Apple iOS
Microsoft Windows Phone
Diğer
ikaz yeleği
jeneratör
jeneratör